ناگفته پیداست که رنگ پارکت لمینت تاثیر زیادی بر دکوراسیون منزل دارد. از آن‌جایی که امروزه پارکت لمینت‌ها از تنوع رنگی گسترده‌ای برخوردارند، بسیاری از افراد در انتخاب رنگ مناسب دچار سردرگمی می‌شوند. این درحالی است که افراد با توجه به هزینه‌ای که برای این کفپوش می‌کنند دوست دارند که تا مدت‌ها از آن بهره ببرند. در نتیجه انتخاب رنگی که متناسب با سلیقه و مکان مدنظر شما باشد از اهمیت بالایی برخوردار است.

یکی از بخش‌هایی از خانه که در انتخاب رنگ پارکت لمینت آن باید دقت فراوانی به خرج داد، سالن پذیرایی می‌باشد. به همین دلیل این سوال که مناسب‌ترین رنگ پارکت لمینت برای پذیرایی چیست؟ ذهن بسیاری از افراد را حین انتخاب و خرید این محصول به خود مشغول می‌کند. ما در این مقاله قصد داریم با ارائه‌ی توضیحاتی کامل از رنگ‌های مناسب برای پارکت لمینت سالن پذیرایی، شما را از این سردرگمی خارج نماییم.

بهترین رنگ  برای سالن پذیرایی چیست؟

سالن پذیرایی یکی از بخش‌های مهم هر خانه‌ای به شمار می‌رود. زیرا از یک ‌سو آن بخشی از خانه است که مهمان‌ها را در خود جای می‌دهد. از سوی دیگر نیز تمامی افراد منزل در این مکان دور هم جمع می‌شوند. در نتیجه رنگ سالن پذیرایی از اهمیت زیادی برخودار است.

پارکت لمینت جزء محصولاتی است که از تنوع رنگی بالایی برخوردار است. از این‌رو هر رنگی مناسب فضایی خاص است و ویژگی‌های خاص خود را دارد. رنگ‌های پرطرفدار و محبوب پارکت لمینت برای سالن پذیرایی شامل رنگ‌های سفید، طوسی، بژ، خاکستری، عسلی، قهوه‌ای، آلبالویی، زرشکی، نارنجی و مشکی است.

عوامل مؤثر در انتخاب رنگ پارکت لمینت برای سالن پذیرایی

فاکتورهای زیادی در انتخاب پارکت لمینت دخیل هستند. این فاکتورها شامل متراژ واحد، نورگیربودن فضا، پرتی‌‌های ساختمان، جهت تابش نور، ارتفاع کف تا سقف و رنگ مبلمان می‌باشد. از این‌رو اگر می‌خواهید که پارکت لمینتی برای سالن پذیرایی خود انتخاب کنید که علاوه بر متناسب بودن با سلیقه‌ی شما از اصول دکوراسیون نیز تبعیت کند به مواردی که در ادامه اشاره می‌شود توجه کنید.

  • در نظر گرفتن سلیقه‌ی شخصی خود

اولین نکته‌ای که در انتخاب رنگ  باید به آن توجه داشته باشد سلیقه‌ی خودتان است. زیرا قرار است که شما در آن خانه زندگی کنید و باید رنگ کفپوش خانه‌تان نیز مانند سایر وسایل‌تان به شما حس خوشایندی منتقل کند.

  • توجه به سبک دکوراسیون منزل‌تان

در انتخاب رنگ  لمینت برای سالن پذیرایی خود باید به سبک دکوراسیون منزل‌تان توجه داشته باشید. سبک‌های متداول در دکوراسیون شامل سبک‌های اشرافی، کلاسیک، مدرن و مینیمال است. اصولا در سبک اشرافی از رنگ‌های فندقی و قهوه‌ای تیره استفاده می‌شود. در سبک کلاسیک نیز رنگ‌های تیره و طیف رنگی قهوه‌ای کاربرد زیادی دارد. از رنگ‌های روشن در سبک مدرن استفاده می‌گردد. در نهایت رنگ سفید متناسب با سبک مینیمال است.

پارکت لمینت برای سالن پذیرایی
  • اندازه سالن پذیرایی

مساحت سالن پذیرایی شما یکی دیگر از ملاک‌های مهم در انتخاب رنگ  لمینت برای سالن پذیرایی‌تان می‌باشد. اگر سالن شما کوچک است، استفاده از رنگ‌های تیره آن را کوچک‌تر و دلگیرتر نشان می‌دهد. از این‌رو رنگ‌های روشن مانند رنگ‌های سفید، کرم، خاکستری، عسلی و بژ سالن پذیرایی کوچک شما را دل‌باز می‌کند. از طرف دیگر اگر سالن پذیرایی شما بزرگ است، استفاده از رنگ‌های تیره و گرم پیشنهاد می‌شود. رنگ‌هایی مانند گردویی، قهوه‌ای‌ سوخته، آلبالویی و زرشکی فضایی لوکس و گرمی را ایجاد می‌کند.

  • میزان نورگیری سالن پذیرایی

نور از مؤلفه‌های اساسی در انتخاب رنگ  است. از این‌رو اگر سالن پذیرایی شما از نور طبیعی مناسبی برخوردار است بهتر است از طیف‌های رنگی تیره پارکت لمینت استفاده کنید. این طیف رنگی فضای گرم و دوستانه‌ای ایجاد می‌کند و در لوکس نشان دادن سالن پذیرایی شما بسیار مؤثر است. ولی درصورتی که سالن پذیرایی شما از نور کمی برخوردار است رنگ‌های روشن بهترین گزینه برای پارکت لمینت هستند. زیرا رنگ‌های روشن مانند خاکستری و سفید با بازتابش نور منجر به روشنایی سالن پذیرایی شما می‌شوند.

پارکت لمینت برای سالن پذیرایی
  • توجه به تناسب بین رنگ پارکت لمینت با رنگ دیوارها و ارتفاع سقف سالن پذیرایی

اگر رنگ دیوارهای سالن پذیرایی شما، روشن است بهتر است که برای کفپوش از رنگ‌های تیره استفاده کنید. این سبک به شما کمک می‌کند تا سبک هنری به فضای خانه‌تان ببخشید. برعکس در صورتی که رنگ دیوارهای سالن پذیرایی‌تان تیره است، رنگ مناسب پارکت لمینت برای سالن پذیرایی شما، رنگ‌های روشن است. همچنین اگر دیوارهای سالن پذیرایی‌تان با کاغذدیواری‌هایی با طرح‌های شلوغ پوشیده شده‌ است، برای ایجاد تعادل باید از رنگ‌های روشن برای کفپوش استفاده کنید.

در انتخاب رنگ پارکت لمینت برای سالن پذیرایی خود باید به ارتفاع بین سقف تا سالن توجه کنید. اگر ارتفاع سقف کم باشد باید از رنگ‌های روشن برای کفپوش استفاده کنید و برعکس اگر ارتفاع سقف زیاد باشد، کفپوش تیره گزینه‌ی مناسبی است.

  • ایجاد تناسب در پارکت لمینت با رنگ سایر اثاثیه‌ی سالن پذیرایی

یک نکته‌ی قابل توجه دیگر در انتخاب رنگ پارکت لمینت مناسب برای سالن پذیرایی، هم‌خوانی رنگ کفپوش با رنگ سایر وسایل خانه از جمله مبلمان، پرده و … می‌باشد. از آن‌جایی که اثاثیه‌‌ها روی پارکت لمینت قرار می‌گیرند در نتیجه تناسب رنگ آن‌ها با یکدیگر از اهمیت بالایی برخوردار است. توجه داشته باشید که برای ایجاد جلوه‌ی بهتر لازم است که بین رنگ پارکت با سایر عناصر خانه چند درجه تفاوت وجود داشته باشد.

پارکت لمینت برای سالن پذیرایی

قطعا انتخاب‌های مناسب در دکوراسیون داخلی تأثیر زیادی بر روحیه‌ی افراد دارد. هر اندازه این دکوراسیون به سلایق ما نزدیک‌تر باشد، انرژی بهتر و بیشتری از محیط می‌گیریم.

لازم به ذکر است که تمامی این مطالب حالت کلی انتخاب رنگ است. علاوه بر رنگ، متغیرهای دیگری مانند کیفیت متریال‌های به کار رفته در پارکت لمینت، طرح پارکت لمینت و … در انتخاب نهایی این نوع کفپوش دخیل است. ولی با همه‌ی این‌ها مهم‌ترین ملاک سلیقه‌ی شما و رنگی است که احساس خوشایندی به شما می‌بخشد.

در پایان ذکر این نکته لازم است که ما  در شرکت ایده‌آرای راشین می‌توانیم با ارائه‌ی مشورت، تحقیق در بازار و سنجش تمام پارامترهای لازم برای انتخاب و خرید پارکت لمینت به شما کمک کنیم.

همچنین شما می‌توانید در بخش معرفی محصولات وب‌سایت ما به مشاهده و مطالعه‌ی ویژگی‌های پارکت لمینت‌های متنوع در طرح و رنگ اقدام کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *