هنگام خرید پارکت لمینت باید به چه مواردی توجه کنیم؟

پارکت لمینت به عنوان یک محصول محبوب و پرطرفدار  انقلاب عظیمی در صنعت دکوراسیون به وجود آورد. امروزه برندهای مختلفی این محصول را در طرح و رنگ‌های متنوعی به بازار عرضه کرده‌اند. در این میان برندهای متفرقه بسیاری هم در بازار وجود دارند که محصول بی کیفیت تولید می‌کنند. از این‌رو امکان دارد که خریداران هنگام خرید این محصول دچار سردرگمی شوند. به همین منظور در این مقاله به ارائه‌ی مطالبی می‌پردازیم که حکم راهنمای خرید پارکت لمینت را دارد.

با توجه به تنوع پارکت لمینت نمی‌توان بدون در نظر داشتن معیارهایی اقدام به خریدی موفق کرد. به همین منظور در این بخش به ارائه‌ی مجموعه‌ای از معیارهایی که هنگام در مراکز خرید پارکت لمینت باید آن‌ها را در نظر داشت می‌پردازیم.

 • کیفیت

قطع به یقین کیفیت از معیارهای مهم برای خرید هر محصولی به شمار می‌رود و پارکت لمینت نیز از این امر مستثنا نمی‌باشد. پارکت لمینت از چندین لایه تشکیل می‌شود که با کیفیت بودن هر یک از آن‌‌ها در جای خود اهمیت بالایی دارد. با این وجود هسته‌ی مرکزی لمینت نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. این لایه در بهترین حالت از HDF با کیفیت ساخته می‌شود که از لمینت در برابر ضربه، فشار و رطوبت محافظت می‌کند. ولی زمانی که این لایه‌ی اصلی از HDF  بی‌کیفیت و یا MDF ساخته شود به هیچ وجه نمی‌توان کیفیت آن را تضمین کرد.

علاوه براین، کیفیت روکشی که بر روی لمینت قرار می‌گیرد نیز مهم است. زیرا این لایه منجر به مقاومت لمینت در برابر خط‌وخش و ساییدگی می‌شود.

 • عایق حرارتی

پارکت لمینت علاوه بر صدا در برابر حرارت نیز عایق است. البته عایق حرارتی بودن پارکت لمینت در تمامی مکان‌ها به یک اندازه اهمیت ندارد و بستگی زیادی به منطقه‌ی جغرافیایی شما دارد. زمانی این ویژگی خیلی خاص و مهم می‌شود که لمینت را برای مکان‌های سردسیر تهیه کنید. در این میان هرچه ضخامت لمینت بیش‌تر باشد به عنوان عایق حرارتی بهتر عمل خواهد کرد. از این‌رو اگر در مناطق سردسیر زندگی می‌کنید هنگام خرید پارکت لمینت به این نکته توجه فرمایید.

 • زیبایی پارکت لمینت

زیبایی یک امر کاملا سلیقه‌ای است و نمی‌توان یک نسخه‌ی کلی برای همه پیچید. با این‌حال مواردی که در زیبایی ظاهری پارکت لمینت اثرگذارند شامل رنگ، طرح، داشتن یا نداشتن شیار و بافت لمینت است. همان‌طور که در بالا اشاره شد رنگ از متغیرهای مهم در خرید پارکت لمینت است که تاثیر زیادی بر ظاهر آن نیز دارد.

علاوه بر رنگ، داشتن یا نداشتن شیار نیز شکل ظاهری پارکت لمینت را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. پارکت لمینت‌ها عمدتا به دو دسته‌ی بدون شیار و شیار‌دار تقسیم می‌شوند. شیار به فضاهای خالی V شکل در لبه پارکت لمینت و بخش برش خورده گفته می‌شود. وجود شیار در لمینت هر چند که به زیبایی لمینت می‌افزاید ولی نظافت آن را سخت‌تر می‌کند.

 • رنگ پارکت لمینت

یکی دیگر از معیارهایی که هنگام خرید پارکت لمینت باید آن را در نظر گرفت رنگ پارکت لمینت است. پارکت لمینت در دو طیف رنگی تیره و روشن وجود دارد. انتخاب رنگ پارکت لمینت در درجه‌ی اول به سلیقه‌ی شما بستگی دارد. همچنین میزان نور فضا، متراژ مکان مدنظر، نوع کاربری و رنگ سایر وسایل و دکوراسیون مکان نیز در انتخاب رنگ اثر‌گذار هستند. به طور کلی پیشنهاد می‌شود که برای فضاهایی با نور کم و متراژ پایین از پارکت لمینت روشن استفاده شود. همچنین پارکت لمینت تیره عموما برای مکان‌های اداری و تجاری که تردد زیادی دارند و نظافت مشکل‌تر است، گزینه‌ی مناسبی به شمار می‌رود.

راهنمای خرید پارکت لمینت
 • برند

امروزه به دلیل محبوبیت بالای پارکت لمینت تولیدکننده‌های متعددی دست به تولید این محصول زده‌اند. بسیاری از برندها ناشناخته هستند و از این‌رو نمی‌توان کیفیت محصولی که تولید می‌کنند را تایید کرد. به همین دلیل خرید از یک برند معتبر جزء ضروریات خرید پارکت لمینت است. پیشنهاد می‌کنیم که پیش از خرید اقدام به تحقیق درباره‌‌ی برندهای مختلف کنید و سپس با خیال راحت اقدام به خرید محصول نمایید.  

توجه داشته باشید که در حال حاضر به دلیل ممنوعیت صادره از وزارت صمت، هیچ نوع وارداتی برای پارکت لمینت وجود ندارد. از این‌رو تمامی برندهای فعال در این حوزه داخلی هستند.

 • دوام و طول عمر پارکت لمینت

قطعا هیچ کس محصولی بی‌دوام که عمر کوتاهی دارد را نمی‌پسندد. همه دوست دارند در قبال هزینه‌ای که می‌کنند محصول با کیفیتی خریداری کنند. از این‌رو از نکات قابل توجه حین خرید پارکت لمینت، در نظر گرفتن کیفیت کلی محصول است. در واقع ماندگاری و طول عمر پارکت لمینت به طور مستقیم با کیفیت آن رابطه دارد. هرچه درجه‌ی سایشی لمینت بیش‌تر باشد، کلیک‌های آن با کیفیت باشد و HDF به کار رفته در‌آن با کیفیت باشد، لمینت دوام بیش‌تری خواهد داشت.

 • نقاط کلیک‌ پارکت لمینت

لازم به ذکر است که پارکت لمینت‌ها به وسیله‌ی شیارهای دورتادور خود که به آن‌ها کلیک گفته می‌شود در یکدیگر چفت می‌شوند. درواقع برای نصب لمینت نیاز به چسب و مواد خاصی نیست و تایل‌های لمینت از نقاط اتصال به شکل نر و ماده در هم قفل می‌شوند. به همین دلیل با کیفیت بودن این نقاط اتصال مهم است. درنتیجه از نکات مهمی که هنگام خرید پارکت لمینت باید به آن توجه داشته باشید کیفیت کلیک‌های پارکت لمینت است. کلیک‌هایی که کوتاه و کوچک هستند امکان شکستگی بیش‌تری دارند و از این‌رو بهتر است لمینت‌هایی با کلیک‌های بلند و ارتجاعی را خریداری کنید.

راهنمای خرید پارکت لمینت
 • ضخامت پارکت لمینت

یکی دیگر از مواردی که هنگام خرید پارکت لمینت باید به آن دقت کنید ضخامت تایل‌های پارکت لمینت است. پارکت لمینت‌های موجود در بازار ضخامتی بین 6 تا 14 میلی‌متر دارند. انتخاب ضخامت پارکت لمینت بستگی به نوع مصرف و مکانی که قرار است لمینت در آن نصب شود دارد.

 • مقاومت سایشی

ضریب سایشی که با نماد AC نشان داده می‌شود به میزان مقاومت پارکت لمینت در برابر ساییدگی و خط‌و‌خش گفته می شود . پارکت لمینت‌های موجود در بازار با ضریب سایشیAC1  تا AC5  موجود است. هر چه درجه‌ی سایش بیش‌تر باشد نشانگر کیفیت بالای لمینت است که متناسب با آن قیمت نیز افزایش پیدا می‌کند. درجه‌ی AC3 برای مناطق مسکونی بیش‌تر به کار می‌رود و برای مکان‌های اداری، تجاری و مکان‌های پرتردد از درجه‌ها‌ی بالاتر استفاده می‌شود. در نتیجه هنگام خرید پارکت لمینت حتما به این نکته توجه داشته باشید.

 • عایق صدا

همواره از میان مزایای متعددی که برای پارکت لمینت برشمرده می‌شود، عایق بودن آن در برابر صدا توجه برانگیز است. همان‌طور که می‌دانید یکی از معضلات آپارتمان‌نشینی نفوذ صدا به طبقات پایین است. اگر شما نیز با این معضل مواجه هستید پیشنهاد می‌کنیم که حتما حین خرید پارکت لمینت به این مورد نیز دقت کنید. توجه کنید که میزان عایق بودن پارکت لمینت در برابر صدا به عوامل متعددی بستگی دارد. در این بین می‌توان به کیفیت پارکت لمینت، کیفیت کلیک لمینت، ضخامت لمینت و همچنین به فومی دارد که زیر لمینت پهن می‌شود اشاره کرد. در واقع هر چه کیفیت و ضخامت این فوم بهتر باشد عملکرد بهتری در برابر صدا خواهد داشت.

پارکت لمینت
 • قیمت

همواره قیمت از معیارهای مهم برای خرید یک محصول به شمار می‌رود. به همین دلیل هنگام خرید پارکت لمینت نیز در نظر گرفتن قیمت امری ضروری است. قیمت پارکت لمینت تحت‌تاثیر برند، کیفیت محصول، نوع هسته مرکزی، کیفیت روکش و … متغیر است.

سعی ما در این مقاله این بود که مجموعه‌ای از موارد و نکات مهم هنگام خرید پارکت لمینت را به شما ارائه کنیم. شما با داشتن چنین راهنمایی به سادگی می‌توانید پارکت لمینت انتخابی خود را از فیلترهای گوناگون رد کنید و به یک نتیجه‌ی نهایی برسید.

 به طور کلی باید به مواردی مانند درجه‌ی سایش، کیفیت، قیمت، طول عمر و نوع مغزی به کار رفته در لمینت توجه کنید.

در نهایت شما می‌توانید با مراجعه به بخش محصولات وب سایت ما انواع پارکت لمینت در طرح و رنگ متنوع را مشاهده نمایید.

 ضمن این‌که اگر هرگونه پرسشی در رابطه با پارکت لمینت و یا سایر محصولات در حوزه دکوراسیون دارید، می‌توانید روی دانش کارشناسان ما حساب کنید.

همچنین با مراجعه به مرکزخرید لمینت غرب تهران از فروشگاه ما دیدن و خرید نمایید 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *