هنگام چیدمان فضاهای بزرگی مثل پذیرایی ممکن است کمی گیج شوید ولی اینکار از آن چیزی که شما فکر می‌کنید راحت‌تر است.

در این مقاله به مراحل دکوراسیون پذیرایی می‌پردازیم.

 

1-فضای دکوراسیون پذیرایی را اندازه بگیرید.

قبل از اینکه تصمیم جدی درباره چیدمان پذیرایی بگیرید باید اندازه هر متر مربع را بدانید. مطمئن شوید که انتخاب درستی برای فرش پذیرایی داشته‌اید. این را هم باید در نظر بگیرید اندازه پنجره‌ها و حتی اندازه‌های مبل و وسایل اطراف خانه نیز تاثیرگذار است. پس، اندازه همه آنها را بگیرید و در ذهن خود داشته باشید.

بیشتر از همه اینها زمان و پول خیلی مهم است و این نکته  را در نظر بگیرید که اثاث و وسایل خانه نباید کاملا فیت فضا باشند.

 

2-تصمیمتان را بگیرید

مشخص کنید که دقیقا چه می‌خواهید و شکل چیدمان آنچه که در ذهنتان هست به طور قابل ملاحظه‌ای مهم می‌باشد، چون شما در آن زندگی می‌کنید. برای این کار شما می‌توانید از کتاب‌ها و مجله‌ها کمک بگیرید و این هم در نظر بگیرید که خودتان چه سبکی را می‌پسندید.

دکوراسیون پذیرایی

 

3-تمرکز کنید روی زیبایی شناسی چیدمان پذیرایی

کدام فضا را دوست دارید؟ فضای رمانتیک، فضای مدرن، فضای زنانه، البته که این موضوع می‌تواند چالش بزرگی برای شما باشد. برای دکوراسیون پذیرایی و پیدا کردن انواع مختلف دکورها، ممکن است شما را گیج کند. اما شما باید بدانید که چه سبکی را دوست دارید و باید دنبال منابعی الهام بخش باشید.

 

4-میز گرد دوست دارید؟

قبل از اینکه کیف پولتان را بردارید باید این را در نظر بگیرید که یک ایده برای اثاث و وسایل داشته باشید و فضا را برای آن‌ها تامین کنید. تصاویر و تابلوهایی که به آن‌ها رغبت دارید را دور خود جمع کنید، وسایلی را انتخاب کنید که روی هم تاثیر دارند.

 

5-خرید رفتن

مبلمان و وسایل خانه می‌تواند برای دکوراسیون پذیرایی هزینه بر باشد. قبل از اینکه زمان زیادی را صرف خرید کنید، مطمئن شوید چه چیزی می‌خواهید بخرید. ولی برای خرید مبل راحتی سعی کنید بهترین مدل مبل راحتی را بخرید چون پشیمان نخواهید شد از اینکه زمان زیادی را صرف خرید مبل راحتی کرده‌اید.

دکوراسیون پذیرایی

 

6-دیوارها در دکوراسیون پذیرایی

می‌توانید یک دیوار را کاغذ دیواری کنید یا فضای داخلی روی دیوار به جا بگذارید تا دیوارها هم طراحی کنید که این بستگی به سبکی دارد که شما می‌پسندید که چه چیزی روی دیوار آویزان کنید.

مثلا آینه گزینه خوبی است چون نور آفتاب را توی فضای خانه برمی‌گرداند. وسایل عتیقه جات به جا مانده از خانواده می‌تواند برای چیدمان دیوار مناسب باشد.

 

7-گل و گیاه را فراموش نکنید

گل و گیاه برای فضای پذیرایی گزینه‌ای مناسب است و هزینه زیادی هم برای شما ندارد. این باعث حس سر زندگی می‌شود و تنفس را به فضای پذیرایی شما می‌دهد.

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله دکوراسیون پذیرایی برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت: www.thespruce.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *