در این مقاله قصد داریم دکوراسیون مینیمال را برای شما توضبح دهیم. اکثر مردم امروزه با سبک مینیمال آشنایی دارند. این سبک را برای هنر، معماری و طراحی داخلی استفاده می‌کنند. طراحی داخلی به سبک مینیمال خیلی ساده است. این سبک برای طراحی داخلی مدرن استفاده می‌شود.  در این سبک از چیزهای جزئی اساسی برای به وجود آوردن فضای ساده و نا مرتب استفاده می‌شود. بیشترین تاکید این سبک روی سادگی، تمیزی خطوط، الگو و طراحی‌های تک رنگ می‌باشد. اگرچه اشکال، رنگ‌ها و نوع بافت از موارد ضروری این سبک می‌باشند.

 

در اینجا می‌خواهیم به اجزای سبک مینیمال بپردازیم:

اجزای ساده و ضروری

استفاده از اجزای ساده و ضروری یکی از راه‌کارهای مهم این سبک می‌باشد به طور مثال نور، پارکت لمینت، کاغذ دیواری ساده و وسایل زیبا. معمولا برای طراحی فضای باز باید حس راحتی و آزادی را به فضا بدهیم تا اینکه بخواهیم آن را تزئین و دکور کنیم. در فضاهای باز می‌توانیم به صورت جزئی از وسایلی استفاده کنیم که خیلی پیچیده نباشند و ترکیب و هارمونی را به فضا القا نماید. مثلا می‌توانیم از یک گلدان زیبا روی میز نهارخوری استفاده کنیم.

دکوراسیون مینیمال

خطوط مرتب و منظم

اثاث و اثاثیه سبک مینیمال عملا می‌بایست سطحی تخت، صاف با خطوطی تمیز داشته باشند. باید در عین سادگی و طبیعی بودن حالت خاص بودن را به فضا بدهند و تمام تمرکز خود را به سادگی و تمیزی بدهید.

 

الگوهای تک رنگ در دکوراسیون مینیمال

طرح‌ها و الگوهای تک رنگ مثل سفید، بژ، خاکستری برای طراحی به سبک مینیمال استفاده می‌شوند. برای به وجود آوردن فضایی روشن، سرزنده، زیبا و جذاب باید از الگوهایی با طرح‌های تک رنگ استفاده کرد.

دکوراسیون مینیمال

 

حس خوشایند و گرم فضا با استفاده از سبک مینیمال

فضاهای مینیمال به خاطر تمیزی و مرتب بودن، شناخته می‌شوند. شما می‌توانید این حس گرم و خوشایند را در آشپزخانه، اتاق خواب، فضای هال و پذیرایی با سبک مینیمال به وجود بیاورید.

1-ترکیب یک رنگ با تناژ مختلف در دکوراسیون مینیمال
2-ترکیب بافت‌های متفاوت مثل پشم و کتان در دکوراسیون مینیمال

استفاده ا ز وسایلی که بافت متفاوت دارند بعد متفاوتی را در فضا ایجاد می‌کنند و حس دنج بودن را به فضا القا می‌کند.

شرکت راشین امیدوار است مقاله دکوراسیون مینیمال برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت:www.home.tarkett.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *