اگر شما خانه‌ای بزرگ ندارید این به بدین معنی نیست که شما نمی‌توانید سبک چیدمان منزلتان را به نمایش بگذارید. دکوراسیون فضای کوچک شبیه چیدمان فضاهای بزرگ می‌باشد. این کار نیاز به هوش طراحی و دید خوب دارد، برای اینکه چه کارهایی انجام دهید و چه کارهایی انجام ندهید.

زمانی که به تفاوت‌های کوچکی که ممکن است وجود داشته باشد توجه می‌کنید. حتی اگر اندازه آن به اندازه یک متر مربع باشد مهم است. این قانون، قانونی عمومی برای همه طراحی‌هاست. به این 14 نکته توجه کنید تا یاد بگیرید چطور فضای کوچک را طراحی کنید.

دکوراسیون فضای کوچک

 

14 نکته در مورد دکوراسیون فضای کوچک

 

1-فضا را روشن کنید.

یک اتاق کوچک می‌تواند با نور روشن، دلبازتر شود. علاوه براین سعی کنید که این نور، نور طبیعی باشد که از پنجره اتاق بگذرد و می‌توانید از نور اضافه استفاده کنید بدون اینکه باعث گرم شدن فضا بشود.

 

2-عوامل تاثیرگذار در بزرگ کردن فضا

مثلا دلیلی وجود ندارد شما مبلمان خود را حتما در یک جا یا فضای گود و بزرگ قرار دهید. در دکوراسیون فضای کوچک هم می‌توانید، قرار دهید ولی باید استراتژی این کار را بدانید.

مثلا قفسه کتاب و مبلمان راحتی را در وسط اتاق قرار ندهید و کاملا به دیوار بچسبانید.

 

3-از وسایل چند منظوره در دکوراسیون فضای کوچک استفاده کنید

استفاده از اثاث و وسایلی که می‌توانند چند کار را هم زمان انجام دهند. این کار باعث می‌شود هم فضای شما و هم پول شما برایتان حفظ شود. در آپارتمان‌های کوچک یاید اثاث خلاقانه که به صورت چند منظوره است، استفاده شود بدون اینکه شما احساس کنید وسایلی در خانه کم است و زمانی هم که به آنها احتیاج ندارید به راحتی جمع شوند و کنار گذاشته شوند. مثلا میز ناهارخوری و حتی تخت خواب می‌تواند طوری باشد که به راحتی جمع شود. اثاثیه‌ای هستند که به صورت چند منظوره استفاده می‌شوند. مثلا تخت خواب می‌تواند به مبلمان راحتی تبدیل شود.

 

4-از آینه استفاده کنید.

آینه علاوه بر اینکه نور را به فضا اضافه می‌کند، باعث اضافه شدن فضا می‌شود. چون فضا را به طور طبیعی برمی‌گرداند. مثلا می‌توانید از یک آینه بزرگ در دکوراسیون فضای کوچک استفاده کنید یا از آینه تقریبا قدی برای یک اتاق استفاده کنید.

طراحی فضای کوچک با نور

 

5-بیرون گذاشتن یک سری وسایل

یکی از مزایای زندگی در خانه‌های کوچک این است که یک سری وسایل به درد نخور باید کنار گذاشته شود. وسایلی باید استفاده شوند که به صورت چند منظوره هستند و واقعا هر روز با آنها سروکار دارید.

 

6-مراقب درهم و برهم شدن باشید

همانطور که در بالا گفته شد باید وسایلی که استفاده کمی از آنها می‌کنیم را کنار بگذاریم.

 

7-فضای خلاقانه ایجاد کنیم

می‌توانیم فضاهایی را ایجاد کنیم که خیلی خلاقانه باشد و یک سری از وسایل خوب و زیبای منزلمان را بچینیم.

مثلا یک سری فضاها زیر تخت فضای خوبی است، برای قرار دادن وسایل خرده ریز.

 

8-برجسته جلوه دادن فضا

با استفاده از رنگ‌های برجسته، عکس و یا ترکیب آن‌ها باهم می‌توانیم فضا را بزرگ جلوه بدهیم. مثلا یک دیوار پر رنگ کار کنیم و دیوار دیگر را از رنگ روشن استفاده کنیم تا بتوانیم به فضا بعد بدهیم.

 

9-از قالیچه بزرگ استفاده کنید

یکی دیگر از حقه‌هایی که برای دکوراسیون فضای کوچک می‌توانیم بزنیم این است که از قالیچه بزرگ استفاده کنیم.

 

10-استفاده کردن از فضاهای عمودی

از دیوارها غافل نشوید و از وسایل بلند در فضاهای عمودی استفاده کنید.

دکوراسیون فضای کوچک

 

11-روشن کردن خانه به وسیله گل و گیاه

استفاده از گلها و سبزه‌ها می‌تواند حس سر زندگی را به دکوراسیون فضای کوچک بدهد. اما خیلی شلوغ نشود و مراقب باشید تا گل و گیاه های مرده را در خانه نگه ندارید و اگر مسئولیت نگهداری گلها را نمی‌توانید قبول کنید بهتر است از گل‌های مصنوعی استفاده کنید.

 

12-از ترفند قرینه سازی برای دکوراسیون فضای کوچک استفاده کنید

مثلا آینه‌های کوچک در هر دو طرف اتاق قرار دهید. این باعث می‌شود فضا شفاف‌تر شود و حس خوشایند به بیننده می‌دهد.

 

13- در دکوراسیون فضای کوچک از گوشه‌ها استفاده کنید.

از فضاهای داخلی مخصوصا از گوشه‌ها استفاده کنید. مثلا میز مطالعه را می‌توانید در گوشه خانه قرار دهید. اما خیلی شلوغ یا درهم برهم نکنید و این یک کار خلاقانه‌ای است که باعث می‌شود اغلب فضاهایی که بی‌استفاده مانده، مورد استفاده قرار بگیرد.

 

14-تقسیم کردن

شما می‌توانید فضای خانه خود را با دیوارهای ساختگی قسمت بندی کنید یا در یکسری فضاها ایجاد قفسه کنید و این باعث می‌شود حس کنید فضا بازتر است.

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله دکوراسیون فضای کوچک برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت:www.moving.com

 

 

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *