در این مقاله دکوراسیون فضای شلوغ را با هم بررسی خواهیم کرد. برای اینکه فضای شلوغ اتاق را زیباتر جلوه بدهیم می‌بایست از وسیله‌هایی که موجب شلوغی و درهم برهم شدن فضای محیط می‌شوند، جلوگیری کنیم. در این مقاله به یک سری نکات جالب برای تزئین اتاق و فضای منزل می‌پردازیم.

 

1-سبدهای زیبا در دکوراسیون فضای شلوغ

ممکن است خیلی از وسایلی که در منزلمان وجود دارد، موجب شلوغی فضا بشود. یکی از راهکارها استفاده از سبدهای زیبا می‌باشد. با قرار دادن وسایل در آن، نظمی خاص به فضا می‌دهیم. سعی کنیم روی هر کدام از سبدها بر چسب بزنیم تا برای پیدا کردن وسایل خود دچار سردرگمی نشویم.

دکوراسیون فضای شلوغ

2-تمیزی سطح تا آنجا که ممکن است

در دکوراسیون فضای شلوغ قسمت‌هایی از خانه که سطح صاف دارند و جلوی چشم می‌باشند باید همیشه تمیز نگهداری شوند. یک سری از وسایلی که موجب شلوغی می‌شوند از روی آن برداشته شوند و به جای دیگری انتقال داده شوند.

 

3-به حداقل رساندن دکور با آینه

آینه این امکان را به شما می‌دهد که فضای اتاق را بزرگتر نشان بدهید. قبل از اینکه هر چیزی را به دیوار آویزان کنید به این فکر کنید چه چیزی را شما می‌خواهید در آینه به فضای اتاق انعکاس بدهید. هر چقدر وسایل اضافه در اتاق و روی دیوار داشته باشید این موجب می‌شود انعکاس آینه خانه را شلوغ‌تر نشان دهد.

دکوراسیون فضای شلوغ

4-وسایل مشابه را کنار هم نگهداری کنید

در دکوراسیون فضای شلوغ اگر فضای منزلتان زیاد می‌باشد، می‌توانید وسایل مشابه را کنار هم قرار بدهید. این کار باعث می‌شود فضا نظم خاصی داشته باشد و دید بیننده شفاف‌تر باشد.

 

5-منسجم کردن

زمانی که دسته‌ای از وسایل نامرتبط در خانه نگهداری می‌کنید موجب ناهماهنگی و بی‌نظمی می‌شود. اگر از رنگ‌ها و طرح‌هایی که با هم منسجم هستند در فضای اتاق استفاده کنید باعث می‌شود اتاق زیباتر و منظم‌تر دیده شود.

دکوراسیون فضای شلوغ

6-استفاده از کابینت و دراور در دکوراسیون فضای شلوغ

نگه داشتن وسایل در پشت در و داخل کشوهای دراور موجب می‌شود حس آرامش بهتری پیدا کنید. پنهان کردن یک سری از وسایل در داخل کابینت و دراور موجب نظم دادن به فضا و حس دلنشین می‌شود.

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله دکوراسیون فضای شلوغ برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت: www.thesimplicityhabit.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *