پارکت لمینت یکی از مقرون به صرفه ترین  پوشش های کف  است که در حال حاضر در بازار موجود است. در سال های گذشته تنها یک ضخامت استاندارد برای پارکت لمینت وجود داشت. امروزه طیف گسترده ای از گزینه های ضخامت پارکت لمینت موجود است که از 6 میلی متر تا 12 میلی متر متغیر است. برای یک فرد آموزش ندیده، هنگام مشاهده یک لمینت نصب شده، تشخیص تفاوت دشوار است، بنابراین ممکن است بپرسید: “آیا ضخامت واقعا مهم است؟

وقتی نوبت به خرید پارکت لمینت شما می رسد، ضخامت مطمئناً در هزینه شما تفاوت ایجاد میکند. هرچه پارکت لمینت شما ضخیم تر باشد، هزینه بیشتری باید پرداخت کنید.

پارکت لمینت 8 میل یا 12 میل

ضخامت پارکت لمینت فاصله اندازه گیری شده بین پایه تخته و بالای تخته است. ضخامت معمولا بر احساس تخته ها هنگام راه رفتن و همچنین دوام و طول عمر کف تاثیر می گذارد. هنگامی که یک تخته نازک تر مثلاً 8 میل را با یک تخته ضخیم تر 12 میلی مقایسه می کنید، تخته ضخیم تر مزایای زیر را برای شما به ارمغان می آورد:

  • بیشتر شبیه یک کف چوبی سخت زیر پا است.
  • مقاومت بیشتری در برابر ضربه دارد.
  • برای راه رفتن ساکت تر است و پژواک کمتری دارد.
  • عیوب کف زیرین را می پوشاند و باعث می شود که نصب راحت تر شود.
پارکت لمینت

بزرگترین دغدغه مورد توجه شما هنگام انتخاب  پارکت لمینت نازک تر در مقابل لمینت ضخیم تر، هزینه در مقابل دوام و همچنین طول عمر پارکت لمینت است.

پارکت لمینت 6 تا 8 میلی ارزان‌ترین گزینه موجود برای کفپوش لمینت خواهد بود، بنابراین با خرید خود در هزینه‌های خود صرفه‌جویی خواهید کرد، اما در مورد دوام کف، مقاومت در برابر ضربه، پژواک قابل‌توجه هنگام راه رفتن و همچنین افزایش سطح زیرین باید منتظر کمبود باشید.

برای ارکت لمینت با ضخامت 12 میل، هنگام خرید، قیمت بیشتری را پرداخت خواهید کرد، اما برخلاف تخته‌های لمینت نازک‌تر، از عملکرد بهتر کفپوش لذت خواهید برد. این مزایایی که قبلا ذکر کردیم، مانند افزایش دوام، مقاومت در برابر ضربه، کم صداتر با اکو کمتر و پوشاندن بهتر عیوب کف زیرین همگی مجموعه ای از ویژگی های خوب و عالی برای یک کفپوش هستند.

بنابراین، هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب پارکت لمینت، ضخامت بدون شک یکی از بزرگترین تصمیماتی است که باید بگیرید. این نه تنها بر دوام و طول عمر پارکت لمینت شما تأثیر می گذارد، بلکه نصب آن را بسیار راحت تر می کند. در پایان، تصمیم کلیدی شما این است که آیا می خواهید پول بیشتری را برای پارکت لمینت 12 میل خرج کنید و کفی بلند مدت و با کیفیت بالا ارائه دهید یا برای پرداخت هزینه کمتر میخواهید پارکت لمینت 8 میل انتخاب کنید.

بنابراین، هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب پارکت لمینت، ضخامت بدون شک یکی از بزرگترین تصمیمات شما خواهد بود.

برگرفته شده از سایت : 

viaductimports.com.au

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *