در این مقاله تزیین ستون وسط خانه را برای شما توضیح خواهیم داد. ستون‌های باربر به معنای واقعی کلمه ستون‌هایی هستند که بار مرکزی خانه شما را تحمل می‌کنند و در فونداسیون سیمان می‌شوند. به همین دلیل، هنگام طراحی یک فضای باز یا باز کردن فضای موجود، نمی‌توان آنها را حذف کرد. هنگام تزیین اطراف ستون‌های باربر یا ترکیب ستون‌ها در فضای خود، گزینه‌های زیادی وجود دارد. برای کمک به فرآیند تصمیم‌گیری شما، منابع متعددی را برای الهام گرفتن و ایده‌هایی در مورد اینکه چگونه ستون خود را به بهترین شکل تزئین کنید، بررسی کرده‌ایم.

برخی از خانه‌ها و اتاق‌ها دارای ستون‌هایی در وسط فضا هستند. در حالی که این‌ها می‌توانند آزاردهنده باشند. راه‌های مختلفی برای تزئین ستون شما وجود دارد تا با بقیه اتاق شما ترکیب شود یا هدفی را دنبال کند. دو گزینه اصلی برای بررسی این است که آیا می خواهید ستون شما تزیینی باشد یا کاربردی. با در نظر گرفتن این دو گزینه، 16 روش برتر (بدون ترتیب خاصی) برای تزیین ستون عبارتند از:

رنگ کنید، قالب گیری، کاشی، آجر، چوب، سنگ، سنگ مرمر، آینه، طناب، قفسه بندی، فضای پیشخوان، پیشخوان نوار، جدا کننده اتاق، قفسه‌ی نگهداری، هنر دیوار، گیاهان و نورپردازی.

علاوه بر تصمیم گیری در مورد نحوه تزئین ستون وسط اتاق، سؤالات دیگری نیز وجود دارد که باید به آنها پاسخ داد. چگونه متوجه می‌شوید که ستون شما باربر است؟ چگونه یک ستون پشتیبانی را پنهان می‌کنید؟ ستون شما باید چه رنگی باشد؟ برای این پاسخ‌ها و موارد دیگر به خواندن ادامه دهید.

 

16 روش تزیین ستون وسط خانه

1-رنگ کنید

رنگ آمیزی ستون به همان رنگ بقیه دیوارهای اتاق می تواند ظاهری منسجم به فضای شما بدهد. استفاده از تزئینات مشابه دیوارهای خانه شما نیز به زیبایی تزیینی می افزاید. برای اینکه ستون خود را به یک نقطه کانونی معماری در اتاق خود تبدیل کنید، برای رسیدن به این ظاهر از رنگ متضاد استفاده کنید.

استفاده از دو رنگ مختلف راه دیگری برای برجسته کردن ستون شماست.

 

2-قالب گیری

اضافه کردن قالب به ستون شما می‌تواند ظاهری پیچیده کلاسیک به آن بدهد. قالب استفاده شده در تصویر بالا ساده است و ظاهر بقیه فضا را تکمیل می‌کند. این قالب گیری با درب انبار در پس زمینه نیز هماهنگ است.

تزیین ستون وسط خانه

3-کاشی در تزیین ستون وسط

کاشی کاری ستون راه دیگری برای افزودن رنگ و بافت به فضای شماست. مخلوط کردن و تطبیق کاشی‌ها می‌تواند جایگزین جالبی برای کاشی‌های سنتی باشد.

 

4-آجر

برای جلوه‌ای روستایی یا شهری به فضای شما، آجرکاری نمای بیرونی ستون شما می‌تواند ظاهر اتاق شما را به شدت تغییر دهد. اگر آجر کاری کامل ستون را دوست ندارید، یک ستون نیمه آجری نیز یک گزینه است.

 

5-چوب

پوشش چوبی گزینه دیگری برای پوشش ستون شماست. چوب تیره‌ای که ستون بالا را می‌پوشاند با رنگ سفید در اتاق تضاد دارد و با جزئیات دیگر اتاق مطابقت دارد. برای جایگزینی آسان‌تر برای تخته‌های چوبی یا حتی تخته‌های چوبی لمینت، پانل‌های دیواری چوبی واقعی را پوست بگیرید و بچسبانید.

 

6-سنگ در تزیین ستون وسط خانه

ستون این آشپزخانه با روکش سنگی پوشانده شده است، روکشی سنگی نازک شبیه به کاشی. این ستون سنگی با ظاهر مدرن بقیه آشپزخانه تضاد زیبایی دارد. پانل های سنگ مصنوعی برای صرفه جویی در هزینه و نصب آسان‌تر در دسترس هستند.

 

7-سنگ مرمر

برای ظاهری گران‌ قیمت، سنگ مرمر سنگ دیگری است که می‌تواند حسی مدرن به ستون‌های شما بدهد. اگرچه سنگ مرمر گران است، اما می‌توان آن را از شرکت‌های تخصصی سنگ مرمر و گرانیت سفارش داد.

تزیین ستون وسط خانه

8-آینه در تزیین ستون وسط خانه

سطوح آینه‌ای که ستون شما را می‌پوشانند یکی از راه‌هایی است که تقریباً ستون شما را در فضای شما استتار می‌کند. با انعکاس تصاویر بقیه اتاق، ستون آینه‌ای تقریباً ناپدید می‌شود.

 

9-طناب

برای یک لمس دریایی، یک طناب را می‌توان به دور ستون از تمام راه بالا یا پایین پیچید تا راهی جایگزین برای پوشاندن ستون شما شود. ستون شما به راحتی بخشی از دکور اتاق می‌شود تا یک مزاحم.

 

10-قفسه بندی در تزیین ستون وسط خانه

اگر ستون اتاق شما اجازه می‌دهد، یک قفسه می‌تواند فضای بین ستون و دیوار را به فضای مفیدی تبدیل کند. قرار دادن واحدهای قفسه‌بندی در سطوح مختلف همانطور که در مثال نشان داده شده است یک فضای قفسه شخصی منحصر به فرد ایجاد می‌کند.

تزیین ستون وسط خانه

11- فضای پیشخوان

اگر ستون مورد نظر در نقطه‌ای نزدیک آشپزخانه شما است، یک ایده برای استفاده از ستون ایجاد فضای پیشخوان است.

 

12. تقسیم کننده اتاق

مانند بسیاری از پلان‌های طبقه باز، ممکن است تشخیص یک اتاق از اتاق دیگر دشوار باشد. استفاده از ستون به عنوان تقسیم کننده برای یک طرف اتاق می‌تواند به حل این مشکل کمک کند.

 

13. کابینت ذخیره سازی

اگرچه به نظر می‌رسد که این کابینت مخصوص نگهداری ظروف شیشه‌ای است، اما از یک کابینت مشابه می‌توان برای نگهداری هر تعداد اقلام در خانه شما استفاده کرد. بسته به اندازه کابینت ذخیره سازی که می‌خواهید بسازید، قفسه بندی و یک جلو شیشه‌ای به جلو یا کنار ستون اضافه کنید تا یک کابینت سفارشی ایجاد شود.

 

14. هنر دیوار

ستون‌های نقاشی شده نقطه مناسبی برای هنر دیواری است که می‌تواند ظاهری منسجم برای فضای شما ایجاد کند. تزیین ستون وسط خانه خود با هنر دیواری که حاوی رنگ‌های برجسته برای خانه شما است، راهی عالی برای جلب توجه ستون است.

 

15. گیاهان در تزیین ستون وسط خانه

چه گیاهان مصنوعی و چه گیاهان طبیعی برای خانه شما مناسب هستند. ستون‌ها مکانی عالی برای افزودن فضای سبز به فضای شما هستند.
داربست یک سازه بزرگ متقاطع است که نردبانی عالی برای بالا رفتن از درختان انگور است. انگورهای مصنوعی را می‌توان در پرده‌ها در هم تنید. این کار باعث ظاهری طبیعی می‌شود. بدون اینکه برگ‌های درهم از درختان انگور واقعی بیفتند.

گیاهان در ستون

16-نورپردازی

از ستون‌ها می‌توان برای آویزان کردن نور اضافی برای فضای شما استفاده کرد. دیوارکوب‌های با باتری بی‌سیم به راحتی و بدون نیاز به سیم کشی نصب می‌شوند.

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله تزیین ستون وسط خانه برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت:www.homedecorbliss.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *