امروز میخواهیم در مورد کفپوش مناسب اتاق بازی برای فرزندان دلبندتان صحبت کنیم. اتاق بازی به کودکان این امکان را می دهد که در راحتی خانه خود خلاق باشند، اما کدام نوع کفپوش ها بهترین هستند؟

فضای بازی یک بچه فقط برای آنهاست. آنها می توانند خلاق، بی نظم باشند، بازی کنند و در اتاق بازی خود بدوند. اما چیدمان یک اتاق بازی آنقدر که به نظر می رسد آسان نیست. شما باید اسباب‌بازی‌های مناسب سن، پیدا کنید که از دوران جوانی فرزندتان بیشتر باشد.

کفپوشی که انتخاب می کنید می تواند یک اتاق بازی را بسازد یا خراب کند. شما می‌خواهید چیزی را پیدا کنید که بچه‌هایتان از آن لذت ببرند. خوب، ما فهرستی از چند کفپوش برتر را در اتاق بازی فرزندتان برای شما فراهم کردیم.

1-فرش

کف در بسیاری از اتاق های بازی کودکان معمولاً با فرش پوشانده می شود. اگر تصمیم به قرار دادن فرش در اتاق دارید، مطمئن شوید که یک نوع گران قیمت نخرید. در عوض، ارزان‌ترین فرش موجود را انتخاب کنید تا بتوانید وقتی بزرگتر شدند، آن را جایگزین کنید.

پهن کردن فرش در اتاق بازی به بچه ها اجازه می دهد از یک مکان نرم برای نشستن یا زانو زدن در هنگام بازی لذت ببرند. و اگر به نحوه بازی بچه ها نگاه کنید، احتمالاً متوجه می شوید که آنها عادت دارند دائماً روی زمین دراز بکشند یا زمین بخورند.

کفپوش

2- چوب سخت (پارکت )

پارکت چوبی نوعی هستند که مردم وقتی خانه رویایی خود را به تصویر می کشند، رویای آن را می بینند. وقتی صحبت از کفپوش اتاق بازی کودک شما به میان می آید، پارکت چوبی نیز می تواند گزینه خوبی باشد. این فضا قرار است جایی باشد که هر کاری می خواهند انجام دهند.

از بازی کردن با حیوانات عروسکی گرفته تا رنگ آمیزی با نشانگر یا رنگ، تمیز کردن کف های چوبی سخت برای شما آسان میشود اگر کودک شما هنگام بازی خیلی شلوغ کند. بنابراین اجازه دهید کوچولوی شما بدون نگرانی در مورد لکه های کفپوش های چوبی کثیف شود.

3- پارکت لمینت

بهترین کفپوش برای اتاق بازی کودکتان، مسلما پارکت لمینت است. پارکت لمینت بادوام است، به این معنی که برای مقاومت در برابر خراش، رطوبت و ساییدگی عمومی معروف است. از آنجایی که بچه ها به شیطنت معروف هستند، لازم نیست نگران باشید اگر در نهایت چیزی را انداختند و کف شما را شکستند.

این همچنین به این معنی است که اگر کودکان چیز سنگینی را در اتاق بازی خود پرت کنند، در مقایسه با سایر طبقات نباید هیچ خراشیدگی را مشاهده کنید. پس کفپوشی تهیه کنید که بچه هایتان خراب نکنند و برای تهیه پارکت لمینت در اتاق بازیشان سرمایه گذاری کنید.

4- وینیل

آیا به دنبال یک کفپوش اتاق بازی هستید که وقتی بچه ها و دوستانشان برای بازی به آنجا می آیند برایشان راحت باشد؟ پس باید کفپوش وینیل را بررسی کنید. کفپوش وینیل به این دلیل مشهور است که می تواند با ترافیک زیاد دوام بیاورد، به این معنی که وقتی همه دوستان کوچولوی خود برای بازی به آنجا می آیند، هیچ شکستگی و خراشی نمیبینید.

بهترین بخش این است که کفپوش وینیل دارای مجموعه ای از رنگ ها است که به شما امکان می دهد چیزی پیدا کنید تا به تخیل کودکتان کمک کند.

5- تشک بازی بزرگ

گزینه های کفپوش اتاق های بازی مانند گذشته نیستند. امروزه والدین باب سلیقه فرزندشان پیش میروند. از ابرقهرمان ها گرفته تا حیوانات و همه چیزهایی که بین آنها وجود دارد، بسیاری از والدین فقط اگر با تم اتاق مطابقت نداشته باشند، اقلامی را خریداری نمی کنند.

گزینه ای که والدین عاشق آن هستند تشک های بازی بزرگی است که می توانند کل کف اتاق بازی را بپوشانند. این حصیرهای بازی در رنگ‌ها، طرح‌های مختلف وجود دارند و حتی می‌توانید برخی از آنها را با جاده‌ها، باغ‌وحش‌ها و تم‌های دیگر خریداری کنید. این ها برای والدینی که می خواهند چیزی موقتی برای استفاده باشد، که با بقیه اتاق همخوانی داشته باشد فوق العاده است.

5- تشک بازی فوم

یکی از کلاسیک ترین وسایلی که برای کفپوش در اتاق بازی استفاده می شود، تشک های بازی فوم هستند. تشک های بازی فوم مقرون به صرفه هستند، برای کودک شما نرم هستند و به راحتی می توان آنها را روی زمین قرار داد. از آنجایی که تشک های فوم در قطعات پازل غول پیکر تولید می شوند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را کنار هم قرار دهید تا یک کفپوش کاملاً جدید برای آنها باشد.

تشک های بازی فوم بسیار محبوب هستند زیرا می توان آنها را به راحتی تعویض کرد و در صورت افتادن به کودک شما آسیبی نمی رساند. با کفپوشی که والدین نسل‌ها به آن اعتماد داشته‌اند، بروید و به تشک‌های بازی فومی نگاه کنید.

کفپوش

6- کاشی

گزینه ای که بسیاری از والدین هنگام انتخاب کفپوش برای اتاق بازی نادیده می گیرند، کاشی  است. کاشی در واقع یک انتخاب فوق‌العاده است زیرا اگر یکی از آنها شکسته شود، می‌توان آن کاشی را به سادگی تعویض کرد.

اگر فرزندانتان هنگام بازی ریخت و پاش میکنند، کاشی نیز عالی است. این بدان معنی است که اگر آنها نوشیدنی خود را ریختند، لازم نیست نگران خیس شدن آن در کف خود باشید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک دستمال کاغذی بردارید و آن را پاک کنید.

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *