در این مقاله در مورد بهترین دکوراسیون برای چیدمان مبلمان توضیح خواهیم داد. چیدمان مبلمان می‌تواند یک کار دلهره آور باشد. هنگامی که با یک اتاق خالی روبرو می‌شوید، پر کردن آن به گونه‌ای که هم کاربردی و هم از نظر زیبایی شناسی دلپذیر باشد، می‌تواند کاری طاقت فرسا به نظر برسد. اما در طول سال‌ها، طراحان داخلی تعدادی از اصول ساده و کاربردی را تشخیص داده‌اند که کارآمد هستند. فقط کافی است این قوانین عقل سلیم را دنبال کنید و متوجه خواهید شد که چیدمان مبلمان به هر حال چندان ترسناک نیست.

بهترین دکوراسیون برای چیدمان مبلمان

 

  • یک نقطه کانونی را انتخاب کنید

هرگز توانایی یک نقطه مرکزی در یک اتاق را دست کم نگیرید. گاهی اوقات آنها به طور طبیعی ظاهر می‌شوند. مثلا اگر شما یک پنجره برجسته یا یک شومینه داخلی دارید، در حالی که ممکن است لازم باشد خودتان آنها را بسازید، مانند پایه‌های تلویزیون. نقطه کانونی انتخابی شما هر چه باشد، تصمیم بگیرید و به آن پایبند باشید. شما می‌خواهید تا آنجا که ممکن است مبلمان را در اطراف آن بچینید.

بهترین دکوراسیون برای چیدمان مبلمان

 

  • در چیدمان مبلمان را به دیوار فشار ندهید

اندازه گرفتن ابعاد اتاق مشخص می‌کند که چه اندازه می‌توانید مبلمان را از دیوارها فاصله بدهید. اما حتی در یک فضای کوچک، می‌توانید با قرار دادن چند سانتی‌متر بین قسمت‌های پشتی مبلمان و قسمت‌های کوچک، فضای کمی برای تنفس ایجاد کنید. علیرغم باور عمومی، این فضای کم در واقع می‌تواند اتاق‌ها را بزرگتر کند. البته اگر فضای بزرگتری دارید، می‌توانید مبلمان را طوری بچینید که قسمت‌های گفتگو در وسط اتاق ایجاد شود و چند سانتی‌متر بین دیوارها و مبلمان باقی بماند.

 

  • ایجاد مناطق گفتگو

مردم به طور طبیعی باید بتوانند بدون نیاز به داد زدن و فریاد زدن در اتاق با یکدیگر صحبت کنند. مبل‌ها و صندلی‌ها را طوری قرار دهید که روبه‌روی یکدیگر قرار بگیرند (نه لزوماً مستقیم، بلکه نزدیک). آن‌ها به‌قدری نزدیک باشند که افراد بتوانند بدون بلند کردن صدای خود صحبت کنند. اگر اتاق خیلی بزرگ است، چندین ناحیه مکالمه ایجاد کنید.

 

  • هنگام چیدمان مبلمان تعادل را پیدا کنید

تعادل همیشه در دکوراسیون مهم است و هرگز بیشتر از چیدمان مبلمان و سایر وسایل در اتاق نشیمن شما مهم نیست. هم اندازه و هم محل قرارگیری قطعات مختلف را در نظر بگیرید. مطمئن شوید که همه قطعات بزرگ یا کوچک را در یک قسمت یا در یک طرف اتاق قرار ندهید، که می‌تواند فضا را کج‌تر و کمی ناراحت‌کننده کند. همچنین مطمئن شوید که شکل‌ها تنوع دارند. برای مثال، اگر صندلی‌هایی با خط مستقیم دارید، میز قهوه‌خوری گرد را در نظر بگیرید.

 

  • جریان ترافیک را در نظر بگیرید

یکی از مهم‌ترین مواردی که در چیدمان مبلمان در هر اتاقی باید در نظر گرفت، جریان ترافیک است. افراد برای عبور از اتاق نباید با مشقت از بین مبلمان رد شوند. مطمئن شوید که بین میز قهوه‌خوری و مبل و بین صندلی‌ها چند سانتی‌متر یک مسیر روشن ایجاد کنید تا افراد بتوانند بدون مشکل از یک سر اتاق به انتهای دیگر راه بروند.

 

  • از فرش‌های با اندازه مناسب استفاده کنید

فرش‌های سطحی زیر مبلمان هستند، اگر بتوانید آن را مدیریت کنید. قرار دادن برخی از کفپوش‌ها در اطراف لبه‌های اتاق خوب است. اما هنگام استفاده از یک فرش، مطمئن شوید که به اندازه کافی بزرگ است که تمام مبلمان موجود در یک چیدمان صندلی بتوانند روی آن قرار گیرند.

 

  • در دکوراسیون برای چیدمان مبلمان یک میز قهوه بزرگ بگیرید

وقتی صحبت از میزهای قهوه خوری به میان می‌آید، در بیشتر مواقع میز بزرگتر بهتر است. یک میز قهوه خوری بزرگ در وسط یک قسمت نشیمن هم از نظر زیبایی و هم از نظر عملکرد عالی است. این میز به عنوان یک فضاساز برای اتاق عمل می‌کند و فضای زیادی را در اختیار افراد قرار می‌دهد تا نوشیدنی‌ها را کنار بگذارند یا لوازم جانبی مورد علاقه شما را به نمایش بگذارند. یک میز بزرگ نیز دسترسی راحت‌تری را به صندلی‌های اطراف آن فراهم می‌کند. با این حال، مطمئن شوید که فضای کافی بین صندلی و میز قهوه برای عبور افراد بگذارید. اگر نمی‌توانید یک میز قهوه‌خوری بزرگ مناسب پیدا کنید، دو میز کوچکتر یا جایگزین دیگری برای میز قهوه‌خوری می‌تواند جایگزین خوبی باشد.

بهترین دکوراسیون برای چیدمان مبلمان

 

  • میزها را در امتداد بازوهای صندلی قرار دهید

هر صندلی باید به راحتی به میز کناری یا میز قهوه دسترسی داشته باشد. از طرح‌بندی‌هایی که افراد را مجبور می‌کند از صندلی‌های خود برای نشستن یا بازیابی نوشیدنی‌ها حرکت کنند، خودداری کنید.

 وقتی صحبت از ارتفاع میز می‌شود:

میزهای کناری یا انتهایی باید تقریباً به همان ارتفاع به بازوهای صندلی نزدیک باشند.

برای میزهای قهوه خوری، ارتفاع باید به اندازه ارتفاع صندلی/ مبل یا کمتر باشد.

 

  • حتما نور وجود داشته باشد

نور یکی از مهمترین عناصر هر اتاق است و اغلب اوقات از آن غفلت می‌شود. همیشه از ترکیبی از نورهای سقفی، چراغ‌های کف، و چراغ‌های رومیزی (و در صورت امکان، دیوارکوب ها) استفاده کنید. یک لامپ کف در انتهای مبل یا پشت یک صندلی تاکیدی عالی به نظر می‌رسد. چراغ‌های رومیزی روی میزهای کناری، قفسه‌ها زیبا به نظر می‌رسند. نورپردازی باید در سطوح مختلف قرار گیرد تا به درستی متعادل شود. بنابراین از وسیله‌های مختلف به صورت آزادانه در کل اتاق استفاده نمایید.

حتما نور وجود داشته باشد

 

  • از آثار هنری با اندازه مناسب استفاده کنید

چیزهایی که به دیوار آویزان شده‌اند، چه آثار هنری، آینه‌ها و اشیاء مجسمه‌سازی، باید به صورت استراتژیک و متناسب با مبلمان قرار گیرند. مثلاً یک عکس کوچک را پشت مبل خود آویزان نکنید. در عوض، از یک قطعه بزرگ که تقریباً دو سوم طول مبل است استفاده کنید، یا از یک گروه بندی از قطعات استفاده کنید. اگر کاملا مصمم به استفاده از یک قطعه هنری خاص هستید که خیلی کوچک است. آن را در یک قاب در نزدیکی یک مبلمان بزرگ قرار بدهید تا بتواند جلوه خودش را حفظ کند.

وقتی نوبت به چیدمان مبلمان و لوازم جانبی می‌رسد. اگر برنامه شما شامل خرید قطعات جدید است، بهتر است از قبل برنامه ریزی کنید. برای ترسیم پلان طبقه مورد نظر خود از یک نقشه کش آنلاین یا کاغذ گراف قدیمی استفاده کنید. این تنها راه مطمئن برای دانستن اینکه آیا همه چیز مطابق میل شما خواهد بود یا خیر است.

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله بهترین دکوراسیون برای چیدمان مبلمان برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از: www.thespruce.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *