در این مقاله بهترین دکوراسیون مناسب اتاق کودک را توضیح خواهیم داد. طراحی و دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک اهمیت بسیاری دارد. به نوعی می‌تواند کودک درونی خودتان را نیز سر ذوق بیاورد و کمک کند تا اتاق فرزندتان را طوری چیدمان کنید که مشابه همان اتاقی باشد که هنگام کودکیتان رویایش را داشتید و این کار بسیار لذت بخش است.

همه کودکان قوه تخیل و خیال پردازی و تصویرسازی با خلاقیت بالا دارند. همین موضوع کار شما را هنگام انتخاب راحت می‌کند. چرا که می‌توانید از تمام این ویژگی‌ها برای طراحی اتاق کودکتان الهام بگیرید.

کودکان هر روز سلیقه‌شان تغییر می‌کند و این امری کاملا طبیعی است. زیرا آن‌ها مدام در حال رشد هستند و به همان میزان سلیقه و علایقشان نیز دستخوش رشد و تغییرات می‌شود.

ممکن است کودک شما اتاقی با دکور ماشین بخواهد و روز بعد کارتون مینیون‌ها را تماشا کند و اتاقی به شکل کاراکترهای آن کارتون بخواهد و این چرخه ادامه دارد.

سوالی که حتما برایتان پیش می‌آید این است که آیا می‌شود هر روز طبق سلیقه فرزندم دکور اتاقش را تغییر دهم؟

معلوم است که نمی‌شود پس باید حتما اتاقی را طراحی کنید تا هم مطابق سلیقه کودکانه او باشد. هم برای چند سال اینده جذابیت داشته باشد و این آینده نگری شماست که یک اتاق خواب با طرحی ماندگار طراحی کنید.

اتاق کودک باید همزمان برای چند هدف مناسب باشد.

بهترین دکوراسیون اتاق کودک

اتاقی باشد که هم مناسب بازی و سرگرمی باشد و در عین حال مکانی مناسب برای مطالعه باشد. راحتی و آرامش در اتاق باشد که کودک بتواند در پایان یک روز خسته کننده در آن استراحت کند و به خوابی عمیق و راحت برود.

در ادامه مقاله ما چند نکته را برایتان بررسی کرده‌ایم تا بتوانید یک اتاق کودک زیبا با طراحی خوب و ماندگار طراحی کنید..

بیایید باهم نگاهی به لیست زیر بی‌اندازیم:

  • دیوار

سعی کنید یک رنگ خنثی را برای دیوارها انتخاب کنید. رنگ سفید یکی از بهترین رنگ‌ها است و کاملا مناسب دیوار اتاق کودک است. چرا که می‌توانید روی دیوار سفید هر عنصر تزئیناتی و رنگی رنگی را مطابق سلیقه‌ای که مدام در حال تغییر و رشد است، نصب کنید.

اگر می‌خواهید از طرح الگو یا رنگ‌های دیگر در اتاق استفاده کنید، ما پیشنهاد می‌کنیم یکی از دیوارها و یا سقف را برای این کار استفاده کنید.

یکی از بهترین ایده‌ها برای دیوار اتاق کودک، کاغذ دیواری است. می‌توانید یک دیوار را کاغذ دیواری کنید تا هم زیبایی بیشتری را به اتاق ببخشید و هم طوری نباشد که طرح کاغذ دیواری به کل اتاق مسلط شود.

 

  • فضای ذخیره سازی در دکوراسیون اتاق کودک

برای هر اتاق خواب یکی از مهمترین چیزها که در مرتب ماندن اتاق نقش به سزایی دارد، فضای ذخیره سازی است.

این موضوع در مورد اتاق کودکان نیز صدق می‌کند و خیلی مهم است.

باید این فضا طوری طراحی شود که برای کودک نه تنها خسته کننده نباشد بلکه یک کار جالب و سرگرم کننده باشد و به مرتب کردن اتاقش به چشم یک سرگرمی نگاه کند.

 

  • تختخواب

خرید تختخواب‌های کودکانه با طرح و رنگ‌های خاص شاید هزینه زیادی داشته باشد.

شما در صورتی که بودجه‌ی کافی برای خرید تختخواب‌هایی با طراحی‌های کودکانه ( مثل تختخواب به شکل ماشین یا تختخوات به شکل تاپ ) نگران نباشید. می‌توانید با استفاده از برچسب‌ها و یا رنگ‌هایی که قابلیت پاک شدن دارد، تخت کودک دلبندتان را به سلیقه او تزئین کنید و تختخواب را برای کودکتان جذاب و کارتونی کنید.

بهترین دکوراسیون اتاق کودک

  • لوازم جانبی

طبق مورد اول که در مورد رنگ دیوارها توضیح دادیم، در صورتی که دیوار را ساده نگه دارید می‌توانید به وسیله بر چسب‌های وینیل و نوارهای رنگی و شکل‌دار و آویزهای دیواری، دیوار را تزئین کنید تا یکنواخت نباشد و برای کودکتان جذابیت داشته باشد.

 

  • نور پردازی

نورپردازی اهمیت بسیار بالایی در هر فضا و هر اتاقی دارد و اتاق کودک نیز از این قائده مستثنی نیست.

می‌توانید از چراغ‌های ریسه‌ای استفاده کنید تا فضا علاوه بر روشنایی، برای فرزندتان جذاب و رویایی باشد.

آباژورهای سقفی و آن‌هایی که در کنار و بالای تخت می‌توانید بگذارید نیز آرامش را در هنگام خواب به کودکتان هدیه می‌دهد.

 

  • استفاده از وسایل نرم

می‌توانید از قالیچه و کوسن‌های نرم برای روی تخت کودک استفاده کنید و چه بهتر که ملحفه‌های انتخابی دارای الگو و رنگ‌های کودکانه باشد.

پهن کردن یک فرش یا قالیچه نرم و با طرح کودکانه، زیر پاهای فرزندتان باعث انتقال حس خوب و لذت بخش گرما می‌شود.

 

  • سقف

سقف‌ها جایی برای انجام حرکات و ایده‌های جسورانه هستند. چرا که اگر ایده‌ی اشتباهی داشته باشید در صورت اجرای آن روی کف و یا دیوارها، کاملا اشتباه آن به چشم می‌آید و جلوه زیبا را از اتاق می‌گیرد. ولی اگر ایده‌ای روی سقف انجام شود و ایده‌ی جالبی نباشد آنقدر چشم گیر نیست و وجه اتاق را خراب نمی‌کند.

ما پیشنهاد می‌دهیم ماه و ستاره به سقف بچسبانید یا آن‌ها را از سقف آویزان کنید. حتی می‌توانید ریسه‌های چراغی را از سقف آویزان کنید و یک آسمان زیبا و پر ستاره را در شب به کودکتان پیشکش کنید.

بهترین دکوراسیون اتاق کودک

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله بهترین دکوراسیون اتاق کودک برای شما مفید بوده باشد.

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *