در این مقاله بازسازی محیط اداری را برای شما توضیح خواهیم داد. همانطور که می‌دانید زمانی که ما در محیط کاری سپری می‌کنیم تقریبا بخش زیادی از روز ما را در برمی‌گیرد. قطعا باید فضای کاری طوری باشد تا برای کارکنان آن مجموعه خسته کننده نباشد. کارمندان باید از گذراندن وقت خود در آنجا احساس رضایت داشته باشند.

محیط اداری خوب

محیط اداری که به خوبی طراحی شود، صرفاً مکانی نیست که کارمندان به سر کار بیایند و بروند. در عوض، یک محیط اداری عالی به کارمندان این امکان را می‌دهد تا بهره‌وری خود را به حداکثر برسانند و در ازای محیط کاری جذاب و زیبا بهترین عملکرد خود را داشته باشند. کارکنان در این محیط روحیه خود را تقویت می‌کنند. حتی به آنها کمک می‌کند تا با اشتیاق به محل کار خود بیایند. در این شرایط با علاقه هر روز به محل کار خود می‌روند. در نتیجه محیط کاری زیبا بسیار اهمیت ویژه‌ای دارد.

برعکس، یک دفتر با طراحی بد می‌تواند ساده‌ترین کارها را دشوار کند. کارمندان با هدر دادن زمان و تلاش خود ناامید می‌شوند. گاهی اوقات، طراحی فضای کاری نیاز به اصلاح دارد تا تغییرات در محل کار و همچنین فلسفه سازمان را منعکس کند.

حتی در صورتی که محیط اداری که در حال حاضر دارید کمی کهنه شده و طراحی داخلی آن به صورت قدیمی می‌باشد، هیچ اشکالی ندارد شما می‌توانید با رعایت یک سری اصول که تیم راشین در ادامه مطلب به شما می‌گوید، دفتر خود را بازسازی و نوسازی کنید و محیط کاری زیبا و جذاب داشته باشید.

اگر قصد دارید دفتر کار را بازسازی کنید یا حتی بعضی از چیزها را کمی تغییر دهید، بهتر است تا انتها این مطلب را مطالعه کنید تا برخی از اصول طراحی بازسازی دفتر، که می‌تواند به شما در دستیابی به بهترین نتایج کمک کند را خدمتتان بگوییم.

نور و فضا 

ایده‌های زیادی برای بازسازی محیط اداری وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. با این حال، اگر فقط می‌توانید روی دو چیز تمرکز کنید و برایتان امکان هزینه‌ی بیشتر وجود ندارد، بهتر است روی نوع مناسب نور سرمایه گذاری کنید و فضای کافی برای کارمندان فراهم کنید.

نوع نور مناسب می‌تواند خلق و خو و بهره‌وری را افزایش دهد، به خصوص برای کارمندانی که زمان کافی برای بیرون رفتن ندارند. نور طبیعی همچنین می‌تواند کارمندان شما را به جزئیات متمرکز کند و کمتر مستعد خستگی چشم و سردرد شوند. یکی از راه‌های سریع برای ورود نور طبیعی بیشتر به دفتر، تعویض دیوارهای داخلی با دیوارهای شیشه‌ای است.

وقتی در مورد فضا صحبت می‌کنیم، این فقط به بزرگی میز هر کارمند اشاره نمی کند. فضا ممکن است به مناطقی که در راهروها و میزها یافت می‌شود نیز اشاره داشته باشد. هدف شما نه تنها فراهم کردن فضای کافی برای جابجایی، بلکه مهمتر از آن، تسهیل ارتباط در طبقه محیط اداری نیز است که در عین راحتی و آسایش، فضای زیبایی باشد تا برایتان لذت بخش شود.

بازسازی محیط اداری

فضایی را برای فضاهای پراکنده بگذارید

فضاهای استراحت با انبارهای اداری و اتاق‌های کنفرانس متفاوت است. فضای استراحت مکانی غیررسمی است که کارمندان می‌توانند برای از بین بردن یکنواختی یا صحبت با همکاران خود به آنجا بروند. در بازسازی اداری مهم است که طراحی آن فضا به نحوی باشد که کارمندان به راحتی در آن استراحت کنند. همچنین با هم گپ بزنند و اوقات خوشی را سپری کنند.

تمیز و مرتب

اگر فضا در دفتر کار ممتاز است، یکی از بهترین راه‌ها برای به حداکثر رساندن املاک و مستغلات موجود، وسایل مرتب و منظم است. برای دستیابی به این هدف، می‌توانید از پیمانکار خود بخواهید که فضایی برای فضاهای ذخیره سازی ایجاد کند تا فضایی منظم و سازماندهی شده داشته باشید. این موارد را با سیاست‌ها و اقداماتی مانند ممنوعیت غذا در میز کار تکمیل کنید.

مبلمان مناسب در بازسازی اداری

شاید به این موضوع دقت کرده‌اید که کارمندان شما بیشترین تایم کاری را روی صندلی‌ها و مبلمان موجود در محیط اداری می‌گذرانند پس این واقعیت را در نظر بگیرید که کارمندان شما بیشتر روز کاری خود را جلوی میز می‌نشینند. مبلمان نامناسب و ناخوشایند می‌تواند منجر به بیماری‌های مختلفی شود که به نوبه خود منجر به غیبت و کاهش بهره‌وری می‌شود. برای مقابله با این موارد، روی مبلمان اداری ارگونومیک سرمایه گذاری کنید.

نام تجاری

برندسازی از دارایی‌های بازاریابی شماست تا فضای اداری گسترش یابد. در واقع، یکی از بزرگترین ابزارهای برندسازی شما می‌تواند فضای اداری شما باشد. به هویتی که می‌خواهید برای شرکت خود ایجاد کنید، نگاه کنید و راه‌هایی برای القای این عناصر در موضوع و طراحی کلی دفتر خود بیابید. شما می‌توانید با توجه به نام برندی که برای خود و شرکتتان انتخاب کرده‌اید، طراحی فضای داخلی محیط کارتان را انجام دهید.

 

ببرگرفته از سایت:

www.commercial-systems.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *