بازسازی خانه می تواند در عین هیجان انگیز بودن،استرس زا باشد. ممکن است شما تصمیم بگیرید که خانه خود را که قدیمی شده است ، بازسازی کنید یا به این دلیل که می خواهید زندگی را در آن جذاب تر و دلپذیرتر کنید تصمیم به بازسازی بگیرید . در نظر گرفتن ایده های بازسازی خانه های قدیمی می تواند ترسناک باشد، به خصوص که آپارتمان های جدید و مبله در دسترس هستند.

ممکن است همیشه از یک معمار استفاده کنید تا برای شما طرحی بسازد، اما اگر می‌خواهید در هزینه ها صرفه‌جویی کنید،ما در این مقاله ایده‌های بازسازی خانه های قدیمی را در اختیارتان میگذاریم. ایده های اصلاح خانه قدیمی و برخی از طرح های نوسازی به اندازه کافی پیچیده هستند که نیاز به کمک متخصص دارند، در حالی که برخی دیگر به اندازه کافی ساده هستند که بتوانید خودتان آن را تکمیل کنید. در اینجا برخی از ایده های بازسازی خانه قدیمی که توسط Blowing Ideas ارائه شده است را آورده- ایم.

بازسازی درب ورودی:

اولین برداشت مهم ترین است! هر کسی که وارد ملک شما شود به محض دیدن ورودی جلو و محوطه بیرونی اطراف ، در مورد آن نظر می دهد. چرا با زدن یک لایه رنگ تازه به درب ورودی شروع نکنید؟ می‌توانید چراغ‌های ایوان جلو را با چراغ‌های جدید و مدرن‌تر جایگزین کنید یا به فکر تعویض فرش جلوی در باشید. یک ورودی دلپذیر بدون شک جذابیت کلی خانه شما را افزایش می- دهد.

با راشین همراه باشید تا در ادامه مطلب  به چند ایده طراحی داخلی کم هزینه برای خانه تان اشاره کنیم.

بازسازی چمن:

نگاه کردن به یک چمن تکه تکه یا خیلی بلند، ناخوشایند است. جدا از در ورودی، چمن اولین چیزی است که بازدیدکنندگان هنگام نزدیک شدن به خانه شما متوجه آن می شوند. چمن ها را کوتاه کنید و آن را به شکلی مدرن تر در آورید و در کمترین زمان یک چمن زیبا خواهید داشت.

بازسازی داخلی:

اکنون به چند ایده برای بازسازی خانه های قدیمی برای فضای داخلی، میپردازیم. به طراحی داخلی خانه‌ها و آپارتمان‌های جدید توجه زیادی می‌شود، زیرا باید از نظر زیبایی کامل باشند و زندگی در آن خوشایند باشد.

1. نوسازی ورودی خانه

خانه ها معمولا دارای یک راهرو یا ورودی هستند که هنگام عبور از درب ورودی به اتاق نشیمن وارد می شوید. برخی از بازسازی های اساسی وجود دارد که می توان ورودی را به طور کلی تغییر داد. روشنایی یک نکته مهم است. از آنجایی که بیشتر ورودی ها فاقد پنجره یا منبع طبیعی نور هستند، یک چراغ خیره کننده نصب شده در بالای سر، اطمینان حاصل می کند که این قسمت از خانه همیشه روشن است. اگر یک جاکفشی در ورودی دارید، آن را به مکانی که برای بازدیدکنندگان راحت‌تر است، منتقل کنید.

بازسازی

2. بازسازی اتاق نشیمن

قبل از اینکه به جزئیات اتاق نشیمن برای ایده های بازسازی خانه های قدیمی بپردازیم، به خاطر داشته باشید که رنگ بر نور تأثیر دارد، بنابراین اگر تصمیم به رنگ آمیزی خانه دارید، باید پالت رنگ را با دقت انتخاب کنید. اگر با بودجه محدود کار می کنید، یک پالت سیاه و سفید گزینه خوبی است. رنگ آمیزی خانه یک راه سریع و نسبتا ارزان برای دادن ظاهری جدید است.

از آنجا که اتاق نشیمن جایی است که مهمانان شما بیشتر وقت خود را در خانه شما می گذرانند، داشتن نور مناسب بسیار مهم است. نور طبیعی پنجره‌ها و همچنین نور مصنوعی ، چراغ‌های رومیزی و سایر منابع، اتاق نشیمن را روشن و چشمگیر می‌کند.

راه دیگر برای اینکه به خانه قدیمی خود ظاهری نو و تازه ببخشید، قرار دادن آثار هنری است. می توانید به راحتی تصاویر منحصر به فرد و مهمی را که مطابق با سلیقه شماست خریداری کرده و بر روی دیوارهای اتاق نشیمن خود به نمایش بگذارید.

3. ناهار خوری و بازسازی آشپزخانه

با بازسازی آشپزخانه و محل غذا خوری، شلوغی را کاهش دهید و فضای ذخیره سازی را افزایش دهید. روند امروزی این است که کابینت های آشپزخانه دارای فضای کوچک و در عین حال فضای زیادی هستند. اگر بودجه لازم برای تعویض کابینت آشپزخانه یا کشوهای ناهارخوری خود را ندارید، می توانید آنها را دوباره رنگ آمیزی کنید تا جدید به نظر برسند. مزیت ارتقاء آشپزخانه این است که ارزش خانه شما را افزایش می دهد. همچنین ممکن است برای پوشاندن قسمت هایی از دیوار آشپزخانه یا کابینت ها، از کاغذ دیواری با تصاویر غذا استفاده کنید. گزینه های ذخیره سازی متعددی برای آشپزخانه های آپارتمانی وجود دارد.

گران ترین قسمت بازسازی آشپزخانه چیست؟

چندین جنبه از آشپزخانه وجود دارد که می توان آنها را تغییر داد. چندین اصلاح اضافی ممکن است در طرح نوسازی گنجانده شود، از نصب پیشخوان های داخلی تا اضافه کردن یک جزیره آشپزخانه.

با این حال، اگر طرح نوسازی را به اجزای آن تقسیم کنید، متوجه خواهید شد که هر کدام دارای یک برچسب قیمت متمایز هستند. به عنوان مثال، بسته به طراحی، اندازه و نرخ کار،هزینه ها را  کاملا متفاوت میکند.

مردم اغلب نگران گران ترین تغییر دکور آشپزخانه هستند. بیشتر اوقات، آنها هزینه کار بازسازی را دست کم می گیرند و بیش از حد انتظار پرداخت می کنند. ساخت و نوسازی کابینت، گران ترین جنبه کل آشپزخانه است. هزینه نصب و ساخت کابینت آشپزخانه با متغیرهای زیر تعیین می شود:

هزینه ها بسته به طرح کابینتی که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، یک کابینت مدولار نسبت به کابینت های استاندارد هزینه کمتری دارد.

هزینه کابینت ها نیز با توجه به نوع مواد استفاده شده برای ساخت آنها تعیین می شود. گران ترین ماده چوب سخت و پس از آن تخته سه لا و آخرین تخته چند لایه است.

هزینه نیز تحت تأثیر کار تکمیل کابینت خواهد بود. هرچه ظاهر نهایی تصفیه شده تر باشد، هزینه آن بیشتر می شود.

4. بازسازی اتاق خواب

یک لایه رنگ تازه در اتاق خواب که نمایانگر محیطی آرام و ساکت است مناسب است. هنگام بازسازی اتاق خواب، مطمئن شوید که پنجره های عریض تری را در نظر بگیرید تا نور طبیعی کافی وجود داشته باشد. خرید مبلمان و کمدهای اتاق خواب جدید نیز راهی عالی برای بخشیدن ظاهری جدید به آنهاست. برای اتاق خواب های کوچک ایده های ذخیره سازی مقرون به صرفه دریافت کنید.

5. بازسازی حمام

بازسازی حمام، مانند بازسازی آشپزخانه، ارزش قابل توجهی به خانه شما می بخشد. نصب یک آینه بزرگ در حمام برای انعکاس نور بیشتر و ایجاد حس دو برابر شدن فضای فعلی،  یکی از راه های ایجادبزرگی در فضا است. می توانید نور حمام خود را با وسایل مدرن تری به روز کنید.

در بازسازی حمام نیز به تعمیر و نگهداری اساسی نیاز است. اگر در انجام این کارهای تعمیر و نگهداری بسیار تنبل بوده اید، بازسازی خانه فرصتی عالی برای انجام این کار است. تعمیرات نه تنها زندگی را برای شما آسان می کنند، بلکه به ارزش آن نیز می افزایند.

6. بازسازی کف

بازسازی کف ممکن است گران ترین ایده در میان تمام ایده های بازسازی خانه های قدیمی باشد. با این حال، بیشترین تأثیر بصری را در خانه شما دارد.

بازسازی

اگر تصمیم به بازسازی کف دارید، رنگ و نوع کفپوشی که انتخاب می کنید باید طراحی و حس کلی خانه را تکمیل کند. اگر بودجه شما اجازه ترمیم کف را نمی دهد، باید تلاش های خود را برای بازسازی روی سایر جنبه های طراحی کف خود متمرکز کنید. اگرچه ممکن است کار گران قیمتی به نظر برسد، بازسازی کف یکی از مواردی است که اگر تصمیم به ادامه آن داشته باشید نتیجه خواهد داد.

به طور خلاصه، بازسازی خانه قدیمی شما باید بر اساس اولویت های شما باشد. ترفند این است که با بودجه کمی بازسازی یا طراحی مجدد کنید و به عنوان یک صاحب خانه، باید بتوانید آنچه را که می خواهید ببینید و سپس هر قسمت از خانه خود را در یک زمان بازسازی کنید.

برخی از پیشنهادات اینجا را می توان در آخر هفته انجام داد، در حالی که برخی دیگر بیشتر درگیر هستند و ممکن است به زمان و هزینه بیشتری نیاز داشته باشند. تصمیم بگیرید که چه چیزی را می خواهید تغییر دهید و یک استراتژی دقیق برای بازسازی گام به گام ایجاد کنید.

خرید خانه فرسوده و بازسازی آن ارزان تر؟

راستش را بخواهید، خرید یک خانه فرسوده و سپس نوسازی آن کم هزینه نیست. در واقع، نسبتاً پرهزینه است. با این حال، ترجیح به خرید یک خانه جدید ساخته شده است. از آنجایی که بازسازی ها بر اساس نیازهای خاص شما انجام می شود، می توانید با انتخاب یک طراحی مقرون به صرفه در هزینه خود صرفه جویی کنید.

به عنوان مثال، یک خانه جدید ساخته شده با کفپوش مرمر و گرانیت بسیار گران خواهد بود. بدترین جنبه این است که نمی توانید کفپوش را تعویض کنید زیرا هزینه کلی را افزایش می دهد. با این حال، وقتی نوبت به بازسازی خانه قدیمی می‌رسد، باید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید از سنگ مرمر استفاده کنید یا راه‌حل‌های ارزان‌تر را انتخاب کنید.

اگر از این منظر به موضوع نگاه کنیم، درست است که خرید یک خانه فرسوده و بازسازی آن هزینه کمتری دارد. همچنین می‌توانید به ایده‌های طراحی داخلی کم‌هزینه برای خانه خود نگاه کنید.

هزینه های بازسازی با عوامل زیر تعیین می شود:

ما برخی از مهم‌ترین جنبه‌هایی را که بر هزینه‌های ایده‌های بازسازی خانه‌های قدیمی تأثیر می‌گذارند، گنجانده‌ایم.

قسمت هایی از خانه که نیاز به بازسازی کامل دارند:

سطح کف که نیاز به بازسازی دارد

سازه هایی مانند جزایر، کابینت، مبلمان دیواری، حصار و موارد دیگر که باید گنجانده شوند

کارهای خط لوله برق و آب که باید انجام شود

تسطیح طبقات

تعمیر آسیب های سقف و بازسازی همان

انواع مصالحی که برای کار بازسازی استفاده می کنید

برگرفته از سایت : 

www.blowingideas.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *