گیاهان تزئینات داخلی کم هزینه‌ای هستند که می‌توانند طبیعت را وارد خانه کنند. طراحان داخلی از گیاهان آپارتمانی برای پرکردن گوشه‌های خالی، ایجاد گرما و اضافه کردن رنگ شخصیت، بافت یا رنگ استفاده می‌کنند. علاوه بر این، تعویض گیاهان در یک اتاق در هر زمانی که می‌خواهید دکوراسیون خود را تغییر دهید یا به اتاق جان تازه‌ای ببخشید، ساده است.

تزئین با گیاهان می‌تواند راهی آسان برای سرزندگی هر اتاق باشد. در اینجا چند ایده برای تزئین گیاهان آپارتمانی وجود دارد:

گیاهان هوا را اضافه کنید. این گیاهان کوچک و بدون ریشه، رطوبت هوا را جذب می‌کنند و آنها را به یک دکوراسیون حمام عالی تبدیل می‌کند. ده‌ها روش برای نمایش گیاهان هوا وجود دارد. از جمله قاب سیمی، کاشت شیشه‌ای و مجسمه‌های سرامیکی.

گیاهان را روی غرفه‌ها و قفسه‌ها بچینید. پایه‌های گیاهی در اشکال و اندازه‌های مختلف وجود دارند. می‌توانند راهی منحصر به فرد و معماری برای نمایش تعداد انگشت شماری از گیاهان گلدانی باشند.

از گیاهان بزرگ گلدانی استفاده کنید. گیاهان و درختان بزرگ می‌توانند فضای زندگی شما را زیباتر کنند. گیاه را در گلدان اصلی خود بگذارید و آن را در یک گلدان گل تزئینی قرار دهید تا از انتقال نامرتب جلوگیری شود. می‌توانید این گیاهان را برای تأثیرگذاری خوشه‌بندی کنید یا از یکی برای بیان نوع متفاوتی استفاده کنید.

 

گیاهان سرپوشیده کم نگهداری در دکوراسیون

چندین گیاه آپارتمانی می‌توانند به عنوان دکور خانه در فضای شما باشند. چه شست سبز داشته باشید چه نداشته باشید. در اینجا چندین گیاه کم نگهداری برای شما آورده شده است:

آلوئه

ساکولنت‌های مقاوم، گیاهان آلوئه ورا (آلوئه ورا) برای شکوفا شدن نیاز به نور روشن زیادی دارند. در حالی که نیازی به آبیاری مکرر نخواهید داشت. زمانی که این کار را انجام دادید، گیاه را کاملا خیس کنید. قبل از آبیاری بعدی اجازه دهید خاک به همان اندازه خشک شود. گیاهان آلوئه در خاک گلدان با زهکشی مناسب که برای کاکتوس‌ها و سایر ساکولنت‌ها ساخته شده است، بهترین رشد را دارند. این گیاه برای حیواناتی مانند گربه‌ و سگ‌ سمی است.

ایده‌هایی برای استفاده از گیاهان در دکوراسیون

سرخس لانه پرنده

سرخس سرسبز، سرخس لانه پرنده (Asplenium nidus) دارای برگ‌های سبز روشن است. این گیاهان محیط‌های مرطوب را دوست دارند. بنابراین تا زمانی که نور غیرمستقیم کافی دریافت کنند، برای حمام‌ها مناسب هستند. سرخس‌های لانه پرنده را به طور منظم آبیاری کنید تا خاک مرطوب بماند. اما هرگز خیس نباشد. آبیاری در اطراف لبه گیاه و نه مستقیماً در مرکز نیز به جلوگیری از پوسیدگی ریشه کمک می‌کند. اگر برگ‌های سبز زرد شوند، نشانه آن است که بیش از حد آن را آبیاری کرده‌اید.

ایده‌هایی برای استفاده از گیاهان در دکوراسیون

 

انجیر برگ کمانچه به عنوان یکی از گیاهان در دکوراسیون

گیاهی با برگ درشت، انجیر برگ کمانچه (Ficus lyrata) یک فیکوس کم رشد است. وقتی به درستی از آنها مراقبت می‌کنید، انجیرهای برگ کمانچه می‌توانند خیلی رشد کنند. آنها را به انتخابی محبوب برای دکور ورودی، دفتر کار خانگی یا اتاق نشیمن تبدیل کند. انجیرهای برگ کمانچه را زمانی که خاک سطحی آن خشک شد آبیاری کنید و در محلی با نور زیاد و غیر مستقیم قرار دهید. در طول فصل رشد از بهار تا پاییز، این گیاهان به دوز ماهانه کود با نیتروژن بالا نیاز دارند.

انجیر برگ کمانچه

 

فیلودندرون یک ایده استفاده از گیاهان در دکوراسیون

فیلودندرون (Philodendron bipinnatifidum) با شاخ و برگ‌های پیچ خورده و پر جنب و جوش، دارای برگ‌هایی است که عموماً سبز جامد، کاغذی هستند و به شکل قلب ظاهر می‌شوند. فیلودندرون‌ها در نور غیر مستقیم درخشان رشد می‌کنند. منشأ آنها به عنوان گیاهان گرمسیری به این معنی است که آنها از مه آلود شدن و سایر رطوبت مصنوعی قدردانی می‌کنند. آنها به خوبی به عنوان گیاهان سبد آویز داخل خانه عمل می‌کنند. این گیاه بسیار سمی است، بنابراین فیلودندرون را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید.

فیلودندرون

پوتوس

پیچک گرمسیری، پوتوس (Epipremnum aureum) در یک سبد آویزان عالی به نظر می‌رسد و در رنگ‌های مختلف شاخ و برگ وجود دارد. این گیاهان به محیطی با نور کم نیاز دارند. زمانی که سطح بالایی خاک خشک شد آبیاری کنید و هر چند ماه یکبار به آن کود دهید. در مقادیر زیاد، برگ‌های پوتوس سمی هستند. بنابراین این گیاه را از کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.

پوتوس

گیاه مار

برگ‌های سبز تیره و شمشیر مانند گیاهان مار (Sansevieria trifasciata) می‌توانند حاشیه‌های زرد و رگه‌های سبز روشن داشته باشند. گیاهان مار گیاهان سرپوشیده بسیار خوبی هستند، تا حدی به دلیل کیفیت تصفیه هوا: آنها آلاینده‌هایی مانند فرمالدئید و بنزن را جذب می‌کنند. آنها به نور روشن و غیر مستقیم، خاک با زهکشی خوب و کود در سال نیاز دارند. برگ‌های گیاه مار برای حیوانات خانگی سمی است.

گیاه مار

گیاه ZZ

با برگ‌های براق و سبز، گیاه ZZ (Zamioculcas zamiifolia) دارای ساقه‌های بلند و قوسی است. این گیاهان آپارتمانی را هر چند هفته یکبار آبیاری کنید و هر چند ماه یک بار کود بدهید. زمانی که گیاهان ZZ نور غیرمستقیم زیادی دریافت کنند، ارتفاع آنها بلند می‌شود. برگ‌ها و ساقه‌های گیاهان ZZ سمی هستند. بنابراین آنها را از دسترس حیوانات خانگی و بچه‌ها دور نگه دارید.

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله ایده‌هایی برای استفاده از گیاهان در دکوراسیون برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت:www.masterclass.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *