اصول بازسازی ساختمان با توجه به نوع شرکت دکوراسیون داخلی، متفاوت است. فرسودگی ساختمان‌ها امری اجتناب ناپذیر است. به دلیل افت کیفیت مصالح این مشکل خواه نا خواه به وجود خواهد آمد. اما گاهی اسکلت اولیه چندان فرسوده نیست و تنها نیازمند ایجاد تغییرات کوچک هستیم. یکی از اصول اولیه در بازسازی یک خانه، ایجاد زیبایی است. به این معنی که ساختمان مورد نظر باید بعد از بازسازی و نوسازی، زیباتر به نظر برسد. مقاومت نهایی ساختمان نیز جزو این اصول به شمار می‌آید.

بازسازی خانه های 40 متری

تغییرات داخلی ساختمان در مواردی که نیاز است، انجام می‌شود. بازسازی خانه ویلایی قدیمی با آپارتمان تفاوت دارد. بنابراین ایجاد تغییرات و مرمت در هر کدام ممکن است دارای اصول خاصی باشد. امروزه با توجه به قوانین شهرداری در مورد بازسازی، می‎‌توان نسبت به ایجاد تغییرات در نمای خارجی و داخلی ساختمان، اقدام کرد.

 

بازسازی خانه ویلایی قدیمی

معمولا خانه‌های قدیمی و ویلایی با نام کلنگی در بین عامه شناخته می‌شوند. بسیاری از افراد تمایل دارند این گونه خانه ‌ها را بدون تخریب به همان شکل اولیه، بازسازی کنند. البته این مورد کمتر در شهر‌هایی مانند تهران انجام می‌شود. زیرا اغلب خانه‌ها در این شهر به صورت آپارتمان، طراحی شده اند. شاید بتوان گفت یکی از اصول بازسازی ساختمان، افزایش طول عمر مفید یک بنا است. در واقع برای ایجاد یک فضای کاربردی‌تر ما اقدام به ایجاد تغییرات در فضای داخلی و خارجی خواهیم کرد.

بهترین شرکت بازسازی در تهران

بازسازی خانه ویلایی مانند سایر ساختمان‌ها دارای قوانین خاصی است. بسیاری از این اصول و قواعد در مورد تمامی ساختمان‌ها با کاربری مختلف، صدق می‌کند. در ادامه به برخی از اصول خواهیم پرداخت:

  • توجه و بررسی قوانین شهرداری در مورد بازسازی
  • عدم تخریب دیوار باربر به علت کاهش مقاومت ساختمان
  • توجه به میزان فضای قابل استفاده پارکینگ در هنگام جابه‌جایی دیوارها
  • عدم جابه‌جایی دیوارهایی که بر اساس قوانین نادرست است.
  • تغییرات در پلکان

 

مراحل بازسازی ساختمان

در درجه اول بهتر است برای بازسازی یک فضا، اولویت‌بندی انجام شود. این کار از طریق ارائه‌ی یک لیست از کارهای مورد نیاز، انجام می‌شود. شاید بتوان گفت بازسازی اصولی دارای 3 مرحله‌ی کلی است. برای مرحله‌ی اول در صورت فرسودگی و قدیمی بودن بنا، امکان تخریب وجود دارد. در صورت تخریب باید بعد از آن اقدام به ساخت مجدد بخش‌های تخریب شده، طبق اصول جدید کنیم. در مرحله‌ی آخر نیز می‌توان نسبت به طراحی داخلی اقدام کرد.

با توجه به اصول بازسازی ساختمان، در ابتدا یک برنامه و نقشه‌ی اولیه توسط طراح پروژه ارائه می‌شود. تنها در این صورت است که می‌توان قیمت بازسازی را تعیین کرد. زیرا با استفاده از یک نقشه‌ می‌توان فضاهای مختلفی که نیاز به بازسازی دارند را، مشخص کرد. در نتیجه میزان مصالح مصرفی برای هر کدام نیز تعیین خواهد شد. در ادامه مقاله اصول بازسازی، مراحل را به صورت مختصر شرح خواهیم داد.

بازسازی خانه های 40 متری

ایجاد تغییرات کلی در ساختمان با تخریب

طراح برای ایجاد تغییرات کلی در یک بنا، نیاز به تخریب بخش‌هایی از ساختمان دارد. همانطور که گفته شد این کار باید به صورت اصولی و توسط افراد با تجربه انجام شود. زیرا گاهی به اشتباه یک دیوار باربر در ساختمان‌های فلزی، بتنی و بنایی ممکن است به اشتباه حذف شود. استفاده از داربست در این شرایط بسیار توصیه می‌شود. این امر برای ایجاد ایمنی بیشتر انجام می‌شود.

 

اصول بازسازی ساختمان در ساخت مجدد بنا

بعد از اتمام عملیات تخریب، باید مرحله ساخت انجام شود. البته این عمل در بخش‌هایی که نیاز به تغییرات نیز دارند، انجام می‌شود. گاهی اوقات ممکن است برخی از تغییرات زیرساختی باشند. در این صورت باید تغییراتی در تیر و ستون یا سایر بخش‌ها مانند دیوار اصلی انجام شود. تعویض سیستم لوله کشی و سیم کشی از مراحل ساخت ساختمان محسوب می‌شود.

 

بازسازی خانه با طراحی داخلی

بعد از مراحل ذکر شده، نیز نوبت به طراحی فضا می‌رسد. در این مرحله از پارکت لمینت برای کفسازی استفاده می‌شود. گاهی سرامیک نیز از گزینه‌های مورد نظر طراح است. با توجه به کاربری فضا می‌توان از آینه دکوراتیو نیز استفاده کرد.

اصول بازسازی ساختمان

 

روش ایجاد تغییرات داخلی در ساختمان

معمولا در طی فرآیند بازسازی، از روش‌های متنوعی برای ایجاد تغییرات استفاده می‌شود. اصول بازسازی ساختمان در بناها متفاوت است. باید به نوع بنا دقت شود. مثلا یک فضا از جنبه حفاظتی مورد بررسی قرار می‌گیرد. گاهی نیز برای بازسازی بخشی از دیوار باید به سبک اجرای آن دقت شود. در واقع مانند مرمت یک اثر باستانی باید به آن نگاه شود. این کار ممکن است اندکی تخصصی و مشکل باشد.

معمولا انتخاب نوع تغییرات توسط طراح انجام می‌شود. گاهی مشتری نیز طرح و نقشه‌ی کلی به شرکت  ارائه می‌دهد. در این صورت می‌توان بر اساس آن، تغییرات اعمال شود. اما معمولا این طرح چندان اصولی نیست. در نتیجه توسط طراح و مجری پروژه، تغییراتی در آن ایجاد می‌شود.

بهترین شرکت بازسازی در تهران

گزارش بازسازی ساختمان

هنگام بازسازی یک خانه، گزارش بازسازی ساختمان از طرف شرکت راشین به شما ارائه می‌شود. در این صورت مشتری از روند اجرای پروژه مطلع خواهد شد. باید در هر مرحله از کار، امکان بازدید برای وی فراهم می‌شود. به همین دلیل مخاطب در اجرای کار تا حد زیادی دخیل است. ارائه‌ی یک گزارش مناسب، موجب می‌شود که تمامی جزئیات در اختیار وی قرار بگیرد. این امر موجب می‌شود که طرح مورد نظر به بهترین شکل انجام شود. اصول بازسازی ساختمان نیز باید بر طبق همین روش انجام شود.

 

تخمین هزینه‌ بازسازی خانه

تخمین هزینه بازسازی خانه معمولا یک امر بسیار تخصصی است. در واقع شما نمی‌توانید قیمت دقیق و مشخصی برای آن ارائه دهید. اما برای برآورد هزینه به صورت کلی معمولا از چک لیست استفاده می‌کنند. در این صورت لیست کارهایی که باید انجام شود به مشتری ارائه می‌شود. قیمت‌های ارائه شده توسط شرکت‌های مختلف، متفاوت است. این امر موجب می‌شود که برای انتخاب یک شرکت مناسب، تحقیق بیشتری انجام شود.

اصول بازسازی ساختمان

مصالح مصرفی در هر بازسازی، نقش تعیین کننده ای در تعیین قیمت دارند. در هر شهر نیز محاسبه این قیمت‌ها با یکدیگر تفاوت دارد. نوع برند تولید‌کننده نیز می‌تواند روی این امر تاثیر داشته باشد. درصد پیمانکار پروژه نیز یکی از هزینه‌های پیش رو در روند بازسازی ساختمان است. استفاده از روش های روزمزدی  و یا کنتراست در پروژه های مختلف تفاوت دارد.

 

 

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *