آینه دکوراتیو چیست؟

آینه دکوراتیو یکی از متریال‌هایی است که امروزه مورد توجه طراحان و مشتریان قرار گرفته است. اما قبل از شروع به معرفی ابتدا باید بدانیم دکوراتیو چیست ؟

در کل دکوراتیو به متریال و محصولاتی گفته می‌شود که علاوه بر زیبایی دارای عملکرد و کاربردی نیز باشند، مانند دکوراسیون داخلی، شیشه سازی، کارهای مربوط به چوب و نجاری.

دلیل اینکه کاربردی بودن یا عملکرد یک متریال نام برده می‌شود به این است که به عنوان مثال: هنرهای مربوط به عکاسی، نقاشی، خطاطی و …. نیز در دسته‌ی دکوراتیو قرار می‌گیرند اما کاربردی نیستند.

 

آینه دکوراتیو

حال آنکه با مفهوم دکوراتیو به صورت خلاصه آشنا شدیم به ادامه مقاله می‌پردازیم. همان‌طور که در ابتدای مقاله ذکر شد آینه‌های دکوراتیو محصولات جدید و مورد استقبالی هستند که با استفاده از آن‌ها در محیط خانه و محل کار می‌توانیم از آن‌ها به عنوان یک محصول زیبایی استفاده کنیم.

از نور و روشنایی که این مدل از آینه‌ها به فضا می‌دهند غرق در لذت و شادی شویم. همان‌طور که چینی‌ها اعتقاد دارند و در قانون فنگ‌شویی وجود دارد استفاده از آئینه در محل کار و زندگی باعث افزایش ثروت، طول عمر و شادی می‌شود.

 

ضخامت آینه دکوراتیو

آینه‌های دکوراتیو به صورت استاندارد معمولاً با ضخامت‌های 2 میلی‌متر، 4 میلی‌متر و 6 میلی‌متر تولید می‌شوند.

آینه‌های با ضخامت 2 میلی‌متر به دلیل ضخامت کم و سختی در حمل و نقل، نصب و آسیب پذیر بودن کمتر استفاده می‌شوند. ممکن است در حمل و نصب به سرعت تاب برداشته یا شکسته شوند. آئینه های با ضخامت 6 میلی‌متر نیز بسیار سنگین هستند.  آن‌ها ممکن است برای نصب نیاز به ابزار‌هایی داشته باشند که مانع از تخریب دیوار به مرور زمان شوند.

مناسب‌ترین ضخامت برای آئینه‌های فضای مسکونی و اداری آینه‌هایی با ضخامت 4 میلی‌متر است.

آینه دکوراتیو

 

انواع آینه‌ دکوراتیو

آینه‌های دکوراتیو در انواع متفاوتی مانند لوزی، پازلی، مربع، مستطیل، نیزه‌ای، لونه زنبوری، الماسی و هلالی تولید می‌شوند.

رنگ‌های آینه‌ دکوراتیو

این مدل از آینه‌ها در رنگ‌های نقره‌ای ، سفید، برنزی، شامپاینی، طلایی، مسی و دودی در بازار عرضه می‌شوند. دودی از مابقی رنگ‌ها تیره‌تر است و در فضاهای کوچک یا بدون نور پیشنهاد نمی‌شود.

در این مقاله سعی کرده‌ایم در ابتدا بدانیم دکوراتیو چیست؟
سپس انواع آینه‌ها را معرفی کردیم و در نهایت رنگ‌هایی که آینه‌ها با آن تولید می‌شوند را معرفی نمودیم. در مقالۀ بعدی راجع به نحوه انتخاب آینه دکوراتیو مناسب، رنگ آن و تفاوت کیفیت‌های آینه‌ها با هم بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آینه دکوراتیو

در پایان اینکه خوشحال می‌شویم اگر نکته‌ای از قلم افتاده باشد به ما یادآوری کنید یا نظرات ارزشمند خودتون را با ما مطرح کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *