در این مقاله 25 ایده برای آشپزخانه آبی را توضیح خواهیم داد. آشپزخانه‌های آبی امروزه در دنیای مد جایگاه خوبی پیدا کرده‌اند. از فیروزه‌ای روشن گرفته تا رنگ آبی عمیق، آشپزخانه‌های آبی می‌توانند رنگ‌های سرد یا گرم داشته باشند. به این معنی که با بسیاری از زیبایی‌ شناختی‌های متفاوتی که ممکن است یکی داشته باشد، تناسب دارد.

یک آشپزخانه کلاسیک نیروی دریایی با عناصر چوبی و مسی به خانه‌ی مزرعه‌ای اشاره دارد. اما آشپزخانه آبی  با دیوارهای سفید روشن و سخت‌افزار طلایی کاملاً مدرن به نظر می‌رسد. مهم نیست که چه سبکی دارید، راهی وجود دارد که رنگ را برای شما مناسب کنید، حتی اگر لزوماً خنثی نباشد.

ما 25 آشپزخانه آبی را گردآوری کرده‌ایم که مطمئناً برای شما جالب خواهد بود.

پس همراه ما باشید.

 

25 ایده برای آشپزخانه آبی

1-از آبی به عنوان دکور استفاده کنید

اگر برای رنگ آمیزی تک تک کابینت‌های اتاق آماده نیستید، با اضافه کردن رنگ آبی به آشپزخانه خود شروع کنید. این جزیره با رنگ آبی روشن رنگ آمیزی شده است که به آشپزخانه‌ای کاملا سفید رنگ می‌بخشد.

آشپزخانه آبی به همراه 25 ایده‌ی زیبا برای آن

 

2-برو کل مزرعه

اگر فضای روستایی‌تری دارید (یا می‌خواهید)، رنگ آمیزی کابینت‌هایتان به رنگ آبی تیره‌ای بهترین مکان برای شروع است. ترکیب با موادی مانند چوب خام، مس و سنگ تیره باعث می‌شود آشپزخانه احساس بدی داشته باشد، اما سنگین و تاریک نیست.

 

3-در آشپزخانه آبی از کاشی کنتراست استفاده کنید

رنگ پشتی سفید در این آشپزخانه نسبتاً آبی است (رنگ‌های سردی دارد) و آن را به انتخابی متضاد برای پیشخوان و کاشی تبدیل می‌کند.

 

4-نصب سخت افزاری که پاپ می‌کند

آبی و زرد در چرخه رنگ متضاد هستند، که بخشی از دلیل این است که آنها با هم بسیار شگفت انگیز به نظر می‌رسند. افزودن عناصر برنجی یا طلایی به بوم آبی روشی زیبا برای بیان یک بیانیه است و به سخت‌افزار شما اجازه می‌دهد تا بدرخشد.

نصب سخت افزاری که پاپ می‌کند

 

5-از کاغذ دیواری استفاده کنید

این کاغذ دیواری گرمسیری کمی به آشپزخانه می افزاید و امیدواریم به شما یادآوری کند که زندگی را خیلی جدی نگیرید.

آشپزخانه آبی به همراه 25 ایده‌ی زیبا برای آن

 

6-رنگ‌های ظریف نیز کار می‌کنند

برخی این رنگ را خاکستری می‌نامند. اما ما قطعاً رنگ‌های آبی را در این کابینت‌ها می‌بینیم. رنگ تیره‌تر در مقابل یک دیوار سفید روشن، کنتراست ایجاد می‌کند. اما احساس ناخوشایندی یا زرق و برق‌دار نمی‌کند.

 

7-رنگ را با مبلمان بیاورید

در حالی که مبلمان زیادی در آشپزخانه خود نخواهید داشت، افزودن رنگ به وسایلی مانند چهارپایه یا صندلی راهی عالی برای معرفی یک رنگ بدون نیاز به تعهد کامل است.

 

8-افزودن رنگ از طریق کاشی

رنگ نباید تنها راه برای افزودن مقداری آبی به آشپزخانه شما باشد. یک کاشی طرح دار بدون احساس یک انفجار شدید رنگ، بعد بصری ایجاد می‌کند.

 

9-در آشپزخانه آبی جزیره خود را تقسیم کنید

اگر جزیره آشپزخانه یا نواری دارید که رو به اتاق دیگری است و دیگر آبی نمی‌خواهید، نیمه مقابل را با رنگ دیگری رنگ‌آمیزی کنید. در این مثال، یک دیوار سفید زیر پیشخوان رو به اتاق نشیمن است که به ایجاد یک مانع بصری بین دو فضا در یک طرح باز کمک می‌کند.

جزیره خود را تقسیم کنید

 

10-از لوازم متضاد استفاده کنید

در حالی که اجاق استیل ممکن است انتخاب پیش فرض باشد، گزینه‌های رنگی زیادی وجود دارد که با کابینت‌ها یا دیوارهای آبی زیبا به نظر می‌رسند. این اجاق سفید نه تنها مدرن است، بلکه رنگ گرم دستگیره‌های کابینت برنجی را با سخت افزار مسی خود به خود جلب می‌کند.

 

11-رنگ‌های کابینت را با هم ترکیب و هماهنگ کنید

اگر فکر می‌کنید که کابینت‌های بالا و پایین آبی فضای شما را تحت الشعاع قرار می‌دهند، به سراغ رنگ روشن‌تری روی آن بروید. آنها تقریباً در دیوار ناپدید می‌شوند و به آبی اجازه می‌دهند ستاره آشپزخانه شما باشد.

 

12-لوازم جانبی آبی را اضافه کنید

داشتن یک آشپزخانه کاملا آبی به این معنی نیست که نمی‌توانید رنگ بیشتری به دکوراسیون خود اضافه کنید. حوله‌های ظرف‌شویی آبی رنگ آبی متفاوتی را به این آشپزخانه اضافه می‌کنند، بدون اینکه خیلی هماهنگ باشند یا تلاش زیادی کنند.

 

13-به دمای رنگ سرد تکیه کنید

اگر می‌خواهید ظاهری واقعا ظریف داشته باشید، یک رنگ آبی بسیار روشن و تقریبا یخی می‌تواند فضایی آرام و خنک ایجاد کند. رنگ این صندلی‌ها به خوبی با پیشخوان سفید بازی می‌کند و همچنین رنگ‌های لوازم استیل را نیز جذب می‌کند.

به دمای رنگ سرد تکیه کنید

 

14-به یک ظاهر تمام سفید تأکید کنید

لذت بردن از یک فضای سفید تمیز هیچ اشکالی ندارد. اضافه کردن مقداری رنگ با میله‌ها، گلدان‌ها یا موارد دیگر، راهی عالی برای ایجاد یک داستان رنگی بدون نیاز به همه چیز است.

 

15.لوازم مدرن و شیک را انتخاب کنید

حتی با یک سینک مزرعه، این آشپزخانه مدرن و جدید به نظر می‌رسد. خطوط تمیز و رنگ‌های سرد با قفسه‌های باز و زوایای تیز روی پیشخوان برخورد می‌کنند و حس تازه ای را ایجاد می‌کنند.

 

16-مقداری رنگ فیروزه‌ای اضافه کنید

رنگ تند مانند فیروزه‌ای می‌تواند بسیار احساس شود. اما در دوزهای کوچک، تقریباً در هر فضایی کار می‌کند. یک جزیره روشن به این آشپزخانه ساحلی رنگ می‌بخشد بدون اینکه از فضا پیشی بگیرد.

 

17-کل فضا را آبی گرم بزنید

کانتر و بک اسپلش با رنگ‌های عمیق و گرم مانند قهوه‌ای و مشکی، بدون احساس تاریکی، حال و هوای بدی را در آشپزخانه ایجاد می‌کند. ما به درخشش کهربایی که نورهای بالای جزیره ایجاد می‌کنند نیز وسواس داریم.

 

18-فضایی روشن و مطبوع ایجاد کنید

بر کسی پوشیده نیست که رنگ‌های روشن‌تر باعث می‌شوند چیزها روشن و مطبوع به نظر برسند. اما در این آشپزخانه، تقریباً غیرواقعی به نظر می‌رسد. کابینت‌های سفید روشن و آبی تخم مرغی رابین در فضا کاملاً با هم قرار می‌گیرند. در حالی که چوب روشن به گرما و بافت می‌افزاید.

فضایی روشن و مطبوع ایجاد کنید

 

19-از رنگ برای ایجاد یک گوشه استفاده کنید

تقسیم بندی آشپزخانه شما به فضاها می‌تواند به تجزیه منطقه کمک کند. در حالی که چوب گرم و استیل ضد زنگ کل این آشپزخانه را حمل می‌کند. کابینت‌های آبی فضای بار مشخصی را بدون از دست دادن حس مدرن و تمیز بقیه فضا ایجاد می‌کنند.

 

20-رنگ کف تا سقف را در آغوش بگیرید

مطمئناً هیچ اشکالی در تک رنگ کامل وجود ندارد. با حفظ رنگ آشپزخانه متفاوت از بقیه خانه، جدایی بصری و ظاهری چشم نواز ایجاد خواهید کرد.

 

21-از کاشی آبی استفاده کنید

رنگ، احتمالا بدیهی‌ترین گزینه برای ایجاد آشپزخانه آبی به نظر می‌رسد. اما کاشی‌های آبی می‌توانند بدون احساس زشتی به فضا رنگ ببخشند. این کاشی‌های شیشه‌ای رنگ بسیار ظریفی را به این آشپزخانه سفید می‌افزایند.

 

22-در آشپزخانه آبی کابینت خود را مطابقت دهید

با رنگ آبی آسمانی، می‌توانید تمایل بیشتری به استفاده از آن داشته باشید بدون اینکه احساس طاقت فرسا کنید. کابینت‌ها و پس زمینه این آشپزخانه کوچک یک رنگ است. اما خطوط دوغاب کوچک، پس زمینه‌ای بافت‌دار برای عناصر و لوازم دکوری ایجاد می‌کند.

آشپزخانه آبی به همراه 25 ایده‌ی زیبا برای آن

 

23-یک قطعه فرش داشته باشید

اگر می‌خواهید رنگ را به آشپزخانه‌ای تک رنگ بکشید، به داشتن قطعه‌ای فکر کنید که از نظر بصری فضا را تثبیت کند. در اینجا، دونده آبی چشمان شما را روی زمین می‌کشد و به معنای واقعی کلمه شما را جذب می‌کند. اما، با نگاه کردن به اطراف، می‌توانید عناصر کوچکی را ببینید که از رنگ نیز استفاده می‌کنند، مانند پارچ و ظروف شیشه‌ای.

 

24-از سایه‌های مختلف در یک فضا استفاده کنید

استفاده از بیش از یک سایه آبی در فضای خود ایرادی ندارد. در اینجا با یک بک اسپلش آبی-سبز به خوبی بازی می‌کند.

 

25-بازی با اشکال

کنتراست شدید به شما این فرصت را می‌دهد که واقعاً با اشکال و فرم‌ها در یک فضا بازی کنید. در اینجا، کابینت‌های قوس‌دار، عنصری ارگانیک به گوشه جعبه‌ای شکل اضافه می‌کنند و با رنگ‌آمیزی فضای بالای قوس‌ها به رنگ سفید، سقف کیلومترها دورتر به نظر می‌رسد.

شرکت راشین امیدوار است خواندن مقاله 25 ایده برای آشپزخانه آبی برای شما مفید بوده باشد.

برگرفته از سایت:www.mydomaine.com

به این مقاله رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *